Reklama

Draw Something pobrana ponad 100 milionów razy

Kojarzycie Draw Something? To prosta aplikacja mobilna studia OMGPOP, która zadebiutowała w ubiegłym roku. Produkcja zrobiła ogromną furorę na całym świecie - została pobrana już ponad 100 milionów razy!

Reklama

O takich wynikach wysokobudżetowe gry produkowane przez największe i najbardziej rozpoznawalne studia deweloperskie na Ziemi mogą tylko pomarzyć. Obsypana nagrodami Draw Something bije na głowę wszystkie "dorosłe" gry wideo dostępne na rynku, łącznie z Call of Duty: Black Ops 2, która w ciągu 24 godzin od premiery zarobiła ponad pół miliarda dolarów.

W Draw Something zadaniem gracza jest rysowanie obrazków. Drugi gracz musi odgadnąć, "co rysownik miał na myśli". Osoba, która aktualnie rysuje, może wybierać spośród trzech losowo wybranych rysunków o różnym stopniu trudności. Zadaniem gracza odgadującego jest wpisanie odpowiedzi, posługując się literami, wśród których znajdują się też takie, które nie występują w zgadywanym wyrazie.

Ta oto prosta mechanika rozgrywki sprawiła, że gra dostępna na smartfony i tablety wspierające systemy operacyjne iOS, Android i Windows Phone zdobyła tytuły najlepszej gry społecznościowej oraz najlepszej nowej gry sieciowej w plebiscycie Game Developers Choice Online Awards 2012. Warto dodać, że w ciągu 50 dni od premiery aplikacja została pobrana ponad... 50 milionów razy. Jak widać, mimo upływu czasu gra nie traci na popularności...

Draw Something - pobierz za darmo z Google Play.

Draw Something - pobierz za darmo z App Store.

Draw Something - pobierz z Windows Phone.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy