Dragon Quest VIII - klasyczne RPG od twórców Final Fantasy i autora Dragon Balla - na Androidzie

Zasłońcie oczy swojemu portfelowi - ten news może go poważnie zaboleć. Koszt gry jest wprost proporcjonalny do jakości.

Dragon Quest VIII ukazało się pierwotnie na PlayStation 2. Wyprodukowane przez Level-5 (Ni No Kuni, Professor Layton, Inazuma Eleven), wydane przez Square-Enix (Final Fantasy, Kingdom Hearts, The World Ends With You) i narysowane przez Akirę Toriyamę (Dragon Ball, Dr. Slump, Chrono Trigger) bez problemu zeszło się w ilości 5 milionów egzemplarzy. A teraz pojawiło się na Google Play, by sprzedać jeszcze więcej.

Jakim erpegiem jest Dragon Quest VIII? Przede wszystkim turowym, co dziś nie jest już takie oczywiste. To w najważniejszych założeniach dość tradycyjne jRPG, z systemem leveli, brońmi i wszystkim, czego spodziewalibyście się po grze z tego gatunku. I przeniesione zostało na Androida w prawie niezmienionej formie.

Reklama

Prawie, bo odjąć od tego należy oczywiście sterowanie - gra dostosowana została do ekranu dotykowego - voice-acting oraz orkiestralną muzykę. To zrozumiałe, zważywszy na to, że i bez tego gra zajmuje prawie półtora gigabajta. Oprócz tego na samym początku do uruchomienia potrzebne jest połączenie z internetem - później gra działa i bez niego.

Bolesna jest natomaiast cena - Dragon Quest VIII kosztuje ponad 80 złotych, co człowieka przyzwyczajonego do cen smartfonowych może zbić z tropu. Należy jednak pamiętać, że to całkiem spora gra - ukończenie jej zajmie wam około 80 godzin, a jeżeli będziecie chcieli ją wymaksować - kolejne 40. Jeżeli więc lubicie przeliczać złotówki na godziny, bilans wychodzi na korzyść DQVIII.

Dragon Quest VIII - pobierz z Google Play

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy