Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen wkrótce w App Store

Reklama

Kolejna gra twórców Final Fantasy i Dragon Balla ukaże się na iOS!

Jakiś czas temu na iOS ukazała się angielska wersja Dragon Quest VIII – pojawiła się ona kilka miesięcy po premierze w Japonii. Wygląda na to, że to nie koniec dobroci dla fanów serii. Square Enix potwierdziło, że Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen również zostanie zlokalizowane.

Gra ukazała się pierwotnie na Nintendo Entertainment System w 1990 roku. To czwarta część serii, wyróżniająca się do dziś nietypową budową narracji: gra składa się z pięciu rozdziałów, a każdy opowiada historię innego bohatera. Następnie stworzono remake na pierwsze PlayStation, który ukazał się tylko w Japonii. Wtedy ten remake doczekał się kolejnego remake'u – tym razem na Nintendo DS, na całym świecie. Gra, która ukaże się na iOS to port tej właśnie wersji.

Nie podano oficjalnej daty premiery gry, jednak zapowiedziano, że Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen będzie w tej lub innej postaci obecne na Gamescomie – wielkiej imprezie growej odbywającej się w sierpniu w Kolonii, w Niemczech. Prawdopodobnie wtedy poznamy szczegóły na ten i inne tematy.

Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen w japońskim App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje