Reklama

Don't Starve ma szansę trafić na urządzenia mobilne

2271386 2271386

Połączenie sandboksa i survival horroru na Steamie sprzedało się świetnie, twórcy są też zadowoleni z popularności wersji na PS4. Okazuje się, że mają w planach stworzyć konwersję Don't Starve działającą na urządzeniach mobilnych.

Na początku zeszłego roku, kiedy gra pojawiła się na Steamie, Don't Starve wywołało w internecie niemały szum. Zabawa w przetrwanie nigdy wcześniej nie była tak wciągająca. Utrzymywanie zdrowia fizycznego i psychicznego, unikanie głodu i krycie się przed potworami, budowanie kryjówek i przedmiotów - wszystko to potrafiło w Don't Starve dać więcej zabawy, niż można się było spodziewać.

Reklama

Niestety, nawet największy hit z czasem przestaje zapewniać zadowalające dochody, więc przyszedł czas na standardową procedurę - odświeżenie gry i wydanie na kilku dodatkowych platformach. Po PlayStation 4 nadszedł czas na urządzenia przenośne.

Jak zdradził Corey Rollins z Klei: "Sprawdzamy właśnie, jak Don't Starve sprawuje się na Vicie. To na tej platformie zapotrzebowanie na naszą grę wydaje się największe. Jednocześnie bawimy się z konwersją Don't Starve na urządzenia mobilne i choć nie jest to dla nas, chwilowo, priorytetem, nie zapominamy o jej istnieniu".

Pomijając Vitę, Klei pracuje też nad wiosennym DLC do Don't Starve, zatytułowanym "Reign of Giants". Dopiero, kiedy deweloper skończy rozpoczęte projekty, będzie w stanie zabrać się za konwersję na iOS i Androida - ale jeśli wierzyć słowom Coreya, prędzej czy później w końcu będziemy musieli ją zobaczyć.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama