Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Długo wyczekiwane Fates Forever już jest na iPadach

2271813 2271813

Reklama

Dowód na to, że gry MOBA mają prawo istnieć na platformach przenośnych.

Riot, twórcy najpopularniejszego MOBA na świecie – League of Legends – próbowali ponoć przenieść swoją grę na platformy mobilne. Jak domyśliliście się po słowie "próbowali", nie udało im się, a to wszystko przez specyfikę tego typu urządzeń – głównie brak przycisków, ale też rozmiary ekranów. Jest jednak powód, dla którego Hearthstone: Heroes of Warcraft od Blizzard Entertainment ukazało się już na iPadzie, a na iPhone'ie zagramy weń dopiero w nie do końca określonej przyszłości.

Skalowanie gry nie polega bowiem tylko na pomniejszeniu obrazu – trzeba się w to solidnie zaangażować i nie tylko przystosować grę do mniejszego ekranu i nietypowego sterowania, ale przygotować ją tak, jakby od początku tworzona była z myślą o urządzeniach mobilnych. Wracając więc do tematu MOBA – jakiś czas temu CD Projekt RED zaprezentował grę z tego gatunku osadzoną w świecie Wiedźmina. Grę, która powstaje wyłącznie na smartfony i tablety – i dlatego, w przeciwieństwie do miniaturowego League of Legends, może dobrze działać.

Tak jak podobno dobrze działa Fates Forever – nowe MOBA, które właśnie wyszło z etapu "soft launchu" i dostępne jest już teraz na iPadach na całym świecie, również u nas. Gra charakteryzuje się walkami 3 na 3 i intuicyjnym sterowaniem za pomocą gestów. A w związku z tym, że jest darmowa, nie macie żadnego powodu, żeby jej nie wypróbować – no, chyba że alergicznie reagujecie na samo brzmienie nazwy gatunku. Może to być jednak dobra okazja, żeby się doń przekonać – ludzie, którzy mieli okazję testować ją podczas soft launchu twierdzą jednomyślnie, że to bardzo udana produkcja.

Fates Forever - pobierz z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje