Reklama

Dangerous Dungeons zostanie odświeżone

Remake trafi na platformy mobilne.

Na początku kwietnia na smartfony oraz tablety trafiła mobilna wersja Tiny Dangerous Dungeons - produkcji autorstwa niejakiego Jussi Simpanena, który w internecie znany jest jako jednoosobowa ekipa Adventure Islands Games. Teraz zamierza on odswieżyć swoją debiutancką grę.

Chodzi konkretnie o Dangerous Dungeons - pierwszy projekt niezależnego developera. Zbieżność nazw ze wspomnianym Tiny Dangerous Dungeons nie jest przypadkowa, jako że w obu tytułach mechanizmy zabawy są bardzo podobne. Oba należą do gatunku tak zwanych metroidvanii, a głównym zadaniem graczy jest eksplorowacja rozległych podziemi i lochów.

Reklama

Pierwotna wersja Dangerous Dungeons została stworzona we Flashu i została wydana w 2011 roku na PC. Produkcja nadal dostępna jest za darmo za pośrednictwem przeglądarek internetowych (chociażby TUTAJ).

W remake'u podstawowe zasady rozgrywki nie ulegną zmianie, co nie znaczy, że tytuł nie zostanie usprawniony. Najbardziej widoczne modyfikacje zajdą w warstwie wizualnej - grafika otrzyma większą paletę barw. Poza tym w roli głównego bohatera obsadzony zostanie znany z Tiny Dangerous Dungeons Jimmy.

Miłośnicy oryginału mogą jednak kręcić trochę nosem, jako że z informacji ujawnionych przez Simpanena wynika, że poziom trudności będzie nieco niższy niż w pierwowzorze. Pocieszeniem dla fanów może być nowa zawartość - w grze znajdzie się zupełnie nowy loch, a dotychczasowe otrzymają po jednym dodatkowym poziomie. Warto też zwrócić uwagę, że ścieżka dzwiękowa zostanie nagrana na nowo przez kompozytora pierwotnego soundtracku.

Remake Dangerous Dungeons trafić ma na platformy mobilne działające pod kontrolą systemów iOS oraz Android. Data premiery produkcji nie jest jednak na chwilę obecną znana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy