Reklama

D&D: Arena of War - pierwsze darmowe "Lochy i Smoki" na mobilkach

Zapowiadane od jakiegoś czasu bitewne RPG rozgrywa się w popularnym settingu Zapomnianych Krain. Od dziś dostępne na iOS, niedługo również na Androidzie.

Reklama

O prastarej marce Lochów i Smoków nie da się nie usłyszeć - poza papierowym RPG rozwijanym od 1974 roku, pojawiały się już pod nią gry planszowe, strategiczne, karciane, figurkowe bitewniaki... oraz, oczywiście, komputerowe RPG-i: Baldur's Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights, Planescape: Torment. Nic dziwnego, że mobilne Arena of War zdobyło spory rozgłos jeszcze przed premierą.

Arena of War to pierwsza gra "free-to-play" dziejąca się w świecie Zapomnianych Krain. Sterujemy w niej zespołem herosów, których w trakcie rozgrywki nieustannie rozwijamy: wyposażamy w setki mocy, ulepszamy je i łączymy. Przede wszystkim jednak bierzemy udział w bitwach: zależnie od sytuacji - biorąc pod uwagę statystyki wroga, elementy otoczenia i specjalizacje naszych postaci - obmyślamy strategie i potyczkujemy się w ramach turowych walk.

Producent obiecuje też, że gra będzie wielokrotnie aktualizowana, a graczom przygotowane zostaną ciekawe, globalne eventy. Przykładowo, każdego miesiąca zmierzymy się z nowym arcyprzeciwnikiem, za którego otrzymamy wartościowe przedmioty.

Poza tym Arena of War to freemium, więc spodziewać się można standardowych zachęt do korzystania z mikropłatności. W zamian za to gra dostępna jest całkowicie bezpłatnie. Od dziś w App Store, a już niedługo również w Google Play.

D&D: Arena of War - pobierz z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama