Reklama

Czy nadejdzie rewolucja w mobilnych FPS-ach?

Ben Cousins to jeden z byłych projektantów serii Battlefield, aktywny wyjawiacz branżowych tajemnic na Twitterze, obecnie zaś szef studia Scattered Entertainment, które ujawniło właśnie swój nowy projekt - FPS-a o nazwie The Drowning.

To gra na urządzenie mobilne (na razie iOS, później Android), ciekawa o tyle, że do jej obsługi potrzebne są tylko dwa palce.

Akcja The Drowning dzieje się w niedalekiej przyszłości, niemal teraźniejszości. W wyniku zanieczyszczenia środowiska na morzach pojawiły się dziwne, powiększające się plamy oleju, które jednak skrywają pewną tajemnicę - ci, którzy wpadną w ich obszar toną, a potem wracają na ziemie jako dziwaczne monstra, coś w rodzaju zombie. Co gorsza "epidemia" zaczyna się rozprzestrzeniać, a jej źródłem stają się ptaki.

Reklama

Gracz wciela się w łowcę skarbów (a raczej - pozostałości po cywilizacji), który w tych trudnych czasach próbuje znaleźć coś dla siebie na wysepkach w okolicy Seattle - na początku gry jego łódź tonie, on sam musi uratować się, a przy okazji odkryć tajemnicę tej nietypowej katastrofy naturalnej. Przejście fabuły ma zająć około 10 godzin, ale rozwinięcie wszystkich broni i odkrycie wszystkich sekretów to ponoć zajęcie na setki godzin. Gra będzie darmowa, ale pojawią się w niej mikropłatności.

Najciekawsze jest jednak sterowanie. Scattered Entertainment długo nad nim pracowało, m.in. przeprowadzając badania/wywiady z graczami - konsolowymi, PC-towymi i mobilnymi. Okazało się, że "wirtualny pad", stosowany najczęściej w FPS-ach na komórki/tablety nie jest przez graczy wysoko oceniany (zarzuca mu się niską precyzję), projektanci wymyślili więc sterowanie adekwatne do platformy. I tak np. jednym stuknięciem w ekran wskazuje się miejsce, w które chcemy się udać (gra sama znajduje najlepszą drogę), gestem "szczypnięcia" przybliżamy obraz podczas celowania, strzela się zaś stukając w ekran dwoma placami (kule lecą w centralne miejsce między palcami). Gra ukaże się na początku przyszłego roku, wtedy przekonamy się, czy ta rewolucja rzeczywiście działa.

Na razie zaś pierwszy zwiastun The Drowning - z klimatem i gameplayem:

Klocki LEGO w wersji dla dorosłych!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje