Reklama

Cztery gry na wyłączność urządzeń z serii Fire trafi na iOS

Mowa o Till Morning's Light, Tales From Deep Space, To-Fu Fury i Lost Within.

Niespodzianka dla posiadaczy iUrządzeń - przedstawiciele firmy Amazon poinformowali, że cztery produkcje przygotowywane do tej pory z myślą o smartfonach i/lub tabletach Fire zawita również na iOS. Na iPhone'a i iPada trafią Till Morning's Light, Tales From Deep Space, To-Fu Fury i Lost Within.

Pierwszy tytuł jest grą akcji powstającą w studiu WayForward Games i docelowo miał pojawić się tylko na telefonach Fire, ale teraz okazuje się, że pojawi się również na tabletach z tej serii oraz iOS. Gracze wcielą się w nim Erikę Page, młodą dziewczynę, która trafia do nawiedzonego domu. Zadaniem użytkowników będzie pomóc bohaterce w wydostaniu się z posiadłości, a w tym celu przyjdzie im walczyć ze zjawami oraz rozwiązywać opracowane przez deweloperów zagadki. Produkcja nie jest jednak horrorem, bo całość została utrzymana w humorystycznej konwencji.

Reklama

Tales From Deep Space to natomiast wydana w listopadzie ubiegłego roku na tabletach Fire gra stworzona przez studio Frontier Developments, odpowiedzialne m.in. za komputerowe Elite: Dangerous. Akcja osadzona jest na stacji kosmicznej Big Moon, na której znajdują się E i jego dron CASI. Zadaniem graczy jest pomoc tej dwójce w ucieczce nim obiekt zostanie zamknięty. A w tym celu należy wykonać przygotowane przez twórców łamigłówki, które rozwiązać można w kooperacji z innym użytkownikiem.

To-Fu Fury to z kolei miks platformówki z chodzoną bijatyką, w którym gracze wcielają się w wojowniczy kawałek tofu. Nie obejdzie się więc bez omijania szeregu pułapek i walk z przeciwnikami. Gra miała trafić tylko na smartfony Fire, ale pojawi się też na tabletach i iOS.

Lost Within to zaś horror od studia Humanhead budzący skojarzenia z wydanym kilka miesięcy temu na PC i konsolach The Evil Within - akcja gry osadzona jest w opuszczonym zakładzie psychiatrycznym. Zadaniem graczy jest odkrycie mrocznej przeszłości placówki oraz przetrwanie. A to ostatnie będzie możliwe, jeśli użytkownicy zdecydują się na przekradanie się wśród przeciwników, a nie na otwartą walkę. W trakcie zabawy przyjdzie im też tworzyć własne bronie.

Wszystkie tytuły pojawić mają się na urządzeniach Fire oraz iOS na przełomie wiosny i lata tego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy