Reklama

Cyfrowa wersja planszówki Wiedźmin już jest na iOS i Androidzie

Dla tych, którzy wolą grać w gry planszowe na tabletach.

Przed weekendem swoją premierę miało elektroniczne wydanie planszówki Wiedźmin – The Witcher Adventure Game. Zaprojektowana przez Ignacego Trzewiczka (ma na swoim koncie m.in. Neuroshimę) i stworzona we współpracy z Fantasy Flight Games gra ukazała się nie tylko na PC, ale także na iPadach i tabletach z Androidem.

Produkcja przeznaczona jest dla maksymalnie czterech graczy, którzy przejmują kontrolę nad jedną z postaci. Do wyboru są Wiedźmin Geralt, czarodziejka Triss, znajdujący wyjście z niebezpiecznych sytuacji bard Jaskier oraz krasnolud Yarpen Zigrin. Każdy z bohaterów dysponuje unikalnymi dla siebie zdolnościami, które przekładają się na odmienny styl rozgrywki. Posiadają też oddzielne kostki (Jaskier ma przykładowo większe szanse na uniknięcie walki).

Reklama

Celem jest zebranie największej liczby punktów zwycięstwa, które otrzymuje się za wykonywanie zadań powiązanych z konkretnym bohaterem – Geralt zajmuje się zabijaniem potworów, a Triss zleceniami odnoszącymi się do magii. Oprócz misji głównych są też poboczne, poza tym w wykonywaniu questów można poprosić o pomoc innych uczestników zabawy – wtedy wszyscy podejmujący się konkretnego zadania dostaną bonus do punktów zwycięstwa.

The Witcher Adventure Game kupić można w App Store lub w Google Play za odpowiednio 5,49 euro lub 20 zł.

Wiedźmin: Gra Przygodowa - pobierz z App Store

Wiedźmin: Gra Przygodowa - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje