Reklama

Contra: Odrodzenie legendy!

Contra jest grą znaną każdemu posiadaczowi NES-a. W grze tej mogliśmy się wcielić w napakowanych, miniaturowych herosów, którzy przemierzali dżunglę w celu ratowania Ziemi (w wersji japońskiej zieloną planetę atakowali obcy, wersja zachodnia nie posiadała linii fabularnej).

Jeśli tęsknicie za stylizowanym na Schwarzeneggera blondasem lub zielonowłosym Rambo, mamy dla was rewelacyjną wiadomość. Co prawda w Google Play możecie od czasu do czasu znaleźć nielicencjonowane porty lub klony legendarnej gry, jednak do tej pory nie istniała „oryginalna” wersja. Wszystko to zmieni się już niebawem. Chiński wydawca CocoaChina/Chukong uzyskał prawa od Konami pozwalające na wydanie Contra również w dystrybucji światowej.

Reklama

Contra Evolution, bo o niej mowa, ukazała się w styczniu tego roku w Chinach, a już w lipcu zawita na rynki zachodnie. 

Contra Evolution będzie zawierać oryginalny gameplay znany z NES-a, najprawdopodobniej zostanie do niej dołączony dodatkowy kontent, jednak szczegóły z nim związane nie są jeszcze znane. Grafika Contra Evolution zostanie lekko odświeżona i - jak możecie zobaczyć na screenach - prezentuje się doprawdy nieźle. Opierać będzie się ona na cross-platformowym silniku 2D - Cocos2d-x, co pozwoli na wydanie tego kukltowego tytułu zarówno na iPhone’a, jak i Androida. 

Contra Evolution ukaże się na iOS 27 lipca, a następnie wejdzie do Google Play – oficjalny termin nie jest jednak znany. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy