Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Chesslike wkrótce pojawi się na platformach mobilnych

Reklama

Zabawa w szachy. W podziemiach i lochach.

Twórcy gier nigdy nie przestaną mnie zadziwiać. Dowodem jest wydane jakiś czas temu na PC (dostępna za darmo w przeglądarce) Chesslike, które wkrótce zostanie przeniesione na platformy mobilne. Produkcja jest bowiem wariacją dotyczącą szachów.

Tak jak w klasycznych szachach, zadaniem graczy jest dowodzenie skoczkami, końmi i innymi pionkami. Tyle tylko, że miejsce tradycyjnej planszy zajęły loch i podziemia z różnobarwnymi polami. Rozgrywka toczy się w turach, a poszczególne jednostki poruszają się tak, jak w tradycyjnej grze – goniec może przemieścić się o dowolną liczbę kratek po przekątnej, a hetman o dowolną liczbę pól w poziomie i pionie. I tak dalej.

Twórcy produkcji ze studia Moore Interactive ujawnili, że zamierzają wydać ją na platformach mobilnych. Ukaże się ona pod tytułem Chesslike: Adventures in Chess na iOS i Kindlu jeszcze w tym miesiącu. W wersji na urządzenia z Androidem gra jest już dostępna. Możecie sprawdzić też przeglądarkową wersję gry, którą znajdziecie pod tym adresem.

Poniżej znajdziecie jeden z jej najnowszych zwiastunów.

Chesslike: Adventures in Chess - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje