Reklama

Causality trafi na urządzenia mobilne

Zabawy z czasem.

Niezależne studio Loju pracuje obecnie nad swoim nowym projektem, który tworzony jest z myślą o komputerach osobistych, a także smartfonach i tabletach – Causality. To gra logiczna, w której istotną rolę odgrywać ma czas.

Gracze wcielą się w astronautę, który zostaje uwięziony na obcej planecie i musi się z niej wydostać. Do przejścia będzie kilka poziomów, które umiejscowione mają być na planszach o niewielkich rozmiarach – na każdej z nich trzeba będzie dotrzeć do wyjścia z danego etapu.

Reklama

Oczywiście, żeby nie było za prosto twórcy zamierzają ustawić na mapach różnego rodzaju przeszkody, w tym na przykład bariery. Będzie je można wyłączyć aktywując umieszczone na planszach przyciski.

Do tego wszystkiego dojdzie jednak czas. Na poszczególnych mapach znajdą się teleporty przenoszące bohatera w przeszłość. Dzięki temu będzie można skoordynować swoje działania z przeszłą wersją protagonisty, by poradzić sobie z określonym wyzwaniem. Na przykład, by wcisnąć dwa przyciski w tym samym momencie.

Data premiery Causality nie jest na razie znana, ale produkcja zostanie w pierwszej kolejności wydana na PC, a dopiero później pojawi się na urządzeniach mobilnych. Dokładne platformy docelowe nie są znane, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że tytuł trafi na iOS (a może i Androida).

Poniżej znajdziecie jeden ze zwiastunów projektu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy