Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Captain Kaon: Sigma Rising zmierza na urządzenia mobilne

Reklama

Kosmiczna strzelanka.

Dwuwymiarowych shooterów jest na smartfonach i tabletach od groma i trochę - co i rusz pojawiają się kolejne produkcje, w których gracze mogą postrzelać do przeciwników przy wysokim tempie akcji. Taką będzie właśnie zapowiedziane niedawno Captain Kaon: Sigma Rising.

W grze, za której powstanie odpowiadają developerzy z niezależnego studia Engage Pixel, użytkownicy przejmą kontrolę nad niewielkich rozmiarów statkiem. Pomysł na rozgrywkę wydaje się być prosty - głównym zadaniem ma być oczyszczenie plansz z przeciwników i dotarcie do wyjścia danego etapu. A nie będzie to łatwe, bo wrogów ma być cała chmara - aby wygrać, trzeba będzie nie tylko strzelać do oponentów, ale i jednocześnie starać się unikać ich ognia. Kluczem do sukcesu ma być ciągłe pozostawanie w ruchu.

Dodatkowym problemem okazać się może układ poszczególnych poziomów - korytarze, którymi przemieszczać się będzie okręt kontrolowany przez gracza, mają być wąskie i poskręcane, a ponadto wypełnione pułapkami. Na szczęście w kryzysowych sytuacjach użytkownicy nie zostaną pozostawieni na lodzie - czasami będą mogli skorzystać z dodatkowego wsparcia pokroju wieżyczek i pomocy... żołnierzy marine. Przygotowywane przez twórców plansze mają być różnorodne - w czasie zabawy trafimy do przestrzeni kosmicznej, ale zwiedzimy również wnętrza rozmaitych planet, w tym Marsa.

Data premiery Captain Kaon: Sigma Rising nie jest znana, ale gra ma zostać wydana na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemów iOS i Androida, a także na PC. Na oficjalnej stronie projektu możecie zagrać w jego wersję alfa, poniżej zaś znajdziecie jeden z jego zwiastunów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje