Reklama

Boss Monster to wirtualna wersja popularnej karcianki...

...i zarazem historia dwóch kampanii crowdfundingowych.

W 2012 roku dwaj bracia – Johnny i Chris O'Neal – wpadli na pomysł stworzenia gry karcianej, która w swoich głównych założeniach opierałaby się na grach wideo. Pod nazwą Brotherwise Games wyruszyli więc z kampanią crowdfundingową w serwisie Kickstarter. Celem było sfinansowanie Boss Monster, ich dziecka, które zrodziło się z tej właśnie idei. W Boss Monster wcielić się mieliśmy w "tego złego" – naszym zadaniem miałoby być zbudowanie dungeonu, zwabienie doń żądnych przygód śmiałków i zbicie ich na kwaśne jabłko. Tak, nadal mówimy o grze karcianej.

Reklama

Pomysł był naprawdę obiecujący, a projekt kart tak estetyczny, że aż chciałoby się je mieć dla samego wyglądu. Bracia prawdopodobnie liczyli na sukces, bo inaczej nawet by nie zaczynali, jednak aż takiego sukcesu nie mogli przewidzieć. Ich kampanię wsparło 4689 osób i z 12 tysięcy dolarów, które potrzebne było do sfinansowania karcianki, uzbierano aż 215 tysięcy. To prawie 18 razy więcej.

Teraz bracia powrócili, z kolejnym projektem. Tym razem potrzebują 85 tysięcy dolarów i na chwilę obecną zakładać można, że uda im się tę kwotę osiągnąć. Na co zbierają? Jeżeli jeszcze nie zapomnieliście, gdzie o tym czytacie, prawdopodobnie domyśliliście się – na wirtualną wersję Boss Monster, która pojawi się na iOS i Androidzie. Będzie to więc gra wzorowana na grze, która wzorowana była na grach.

Finansowego wsparcia dla projektu można udzielać za pomocą Kickstartera.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy