Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Blood Bowl na iPadach i Androidzie!

Reklama

W taki futbol amerykański zagralibyście z przyjemnością.

W Polsce trudno byłoby znaleźć spośród przypadkowych ludzi jakichś fanów futbolu amerykańskiego. Znalazłoby się za to sporo miłośników gier turowych, gier planszowych oraz uniwersum Warhammera. Wszystkie cztery wymienione elementy to części składowe jednej, rewelacyjnej gry, która ukazała się dotąd na PC, Xboksie 360, PSP oraz DS-ie. Gry, która już wkrótce dostępna będzie również na iPadach i tabletach z Androidem.

Mowa oczywiście o Blood Bowl, czyli taktycznej turówce, w której przewodzimy drużynie orków/elfów/krasnoludów/ludzi-jaszczurów/innego dziwactwa w krwawym meczu futbolu amerykańskiego. Krwawym, bo tym, co odróżnia zasady Blood Bowl od ulubionego sportu Amerykanów (oprócz innego tempa rozgrywki i potworów biegających po boisku) jest możliwość ranienia przeciwników. Cel jest natomiast bardzo podobny – chodzi w dużej mierze po prostu o to, by wbić piłkę na pole oponentów.

Gra nie jest już nowa – wydana została nieal dokładnie 5 lat temu – ale powiedzenie o niej, że jest drugiej świeżości, byłoby sporym nadużyciem. Wielu fanatyków gra w Blood Bowl do dzisiaj i nie ma się czemu dziwić – choć koncepcja może szokować, a fakt, że mamy do czynienia z jakąś odmianą futbolu amerykańskiego zniechęcił pewnie niejednego gracza, Blood Bowl to po prostu udana gra taktyczna, której system sprawdza się już od 1987 roku, kiedy to wydana została w formie gry figurkowej.

Blood Bowl ma się ukazać na iPadach i Androidzie jeszcze na początku tego miesiąca, czyli zapewne na dniach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje