Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

BioShock wreszcie na iOS

Reklama

Gra po sześciu latach od pierwszej zapowiedzi naprawdę się ukaże.

Pamiętacie związany z BioShockiem, tajemniczy obrazek, który trafił do internetu niecałe dwa tygodnie temu? Przedstawiał kobietę trzymającą jabłko i napis "Come bite the Apple". Tak jak przypuszczaliśmy już wtedy – oznaczał on nic innego, jak zapowiadany od lat port pierwszego BioShocka na iOS.

Przypomnijmy: w 2008 roku pojawiła się plotka, według której gra miała ukazać się na platformach mobilnych. Potwierdziła się ona i wypuszczony został nawet zwiastun portu. BioShock na iOS zagościć miał na GDC 2009, jednak nic takiego się nie wydarzyło, a o konwersji nie wspomniano przez długie lata. Aż do teraz – najpierw dziwny obrazek ze słowem Apple, a wczoraj konkretna zapowiedź.

BioShock na iOS pojawi się jeszcze w tym roku (mówi się o "mid-late 2014", co oznaczać może w zasadzie cokolwiek od dziś do 31 grudnia). Portowaniem gry zajmuje się chiński oddział 2K.

Co do samej konwersji – gra dostosowana zostanie, rzecz jasna, do ekranu dotykowego. Wspierać będzie również system Made for iPhone. Czekamy na ostateczny kształt produkcji, ale już teraz możemy obejrzeć, jak będzie się prezentować, dzięki przygotowanemu przez serwis IGN materiałowi wideo:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje