Reklama

Badland doczeka się edytora poziomów

Na razie znajduje się w fazie bety.

Badland to wydana w 2013 roku na urządzeniach mobilnych (a pózniej przeniesiona na pozostałe platformy) gra, w której zadaniem użytkowników jest przeprowadzenie stworka przez najeżone pułapkami poziomy. Jej twórcy ze studia Frogmind poinformowali, że zamierzają wkrótce udostępnić darmowy edytor leveli.

Developerzy podkreślają, że przygotowywany przez nich program będzie uproszczoną wersją narzędzi, których oni sami używali w trakcie prac nad produkcją. Gracze będą mogli manipulować wybranymi elementami otoczenia, obracając nimi oraz zmieniając ich położenie, rozmiar i przeznaczenie. Możliwości edytora mają być na tyle duże, że będzie można za jego pomocą zaprojektować nawet mini-grę. Dociekliwi będą też mogli otworzyć w nim stworzone przez twórców Badland poziomy, by sprawdzić, jak one funkcjonują.

Reklama

Nie zabraknie też opcji udostępniania własnych leveli innym użytkownikom. Trzeba będzie tylko spełnić jeden warunek – ukończyć samodzielnie stworzony przez siebie poziom, by udowodnić, że jest to możliwe. Mapy autorstwa graczy będzie można oceniać, co pozwoli szybko wyszukiwać te najlepsze.

Mało tego – każdego tygodnia developerzy ze studia Frogmind będą wybierać jeden poziom, który umieszczą w dostępnej z poziomu menu głównego sekcji Eternal Day. To oczywiście powinno zwiększyć jego popularność.

Data premiery edytora nie jest na razie znana, ale narzędzie ma w pierwszej kolejności pojawić się na iOS, a dopiero później trafić na urządzenia z Androidem. Na razie program znajduje się w fazie testów beta, do których zapisać możecie się pod TYM adresem.

Twórcy przygotowali też konkurs dla osób, które chcą sprawdzić aplikację. Developerzy wybiorą trzy najlepsze mapy i udostępnią je w sekcji Eternal Day w dniu debiutu edytora. Badland możecie kupić za pośrednictwem cyfrowego sklepu AppStore, gdzie produkcja kosztuje 3,99 euro. Grę pobierzecie też z usługi Google Play, gdzie dostępna jest za darmo.

Na deser – zwiastun poświęcony edytorowi poziomów.

Badland - pobierz z App Store

Badland - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje