Reklama

Artifical Defense ukazało się na urządzeniach mobilnych

Ochroń swój komputer.

Kilka dni temu na smartfonach i tabletach pojawiło się Artifical Defense – najnowszy projekt autorstwa niezależnego developera, Thiemo Boldera. Gra jest o tyle nietypowa, że łączy w sobie elementy z trzech gatunków – tower-defense, strzelanek i strategii czasu rzeczywistego.

Akcja produkcji osadzona jest wewnątrz komputera, który został zaatakowany przez niebezpieczne wirusy. Zadaniem użytkowników jest ochrona urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem, które stara się przejąć nad nim kontrolę.

Wydarzenia zaprezentowane są w tak zwanym rzucie izometrycznym. Rozgrywka polega na bombardowaniu pojawiających się na ekranie przeciwników poprzez wskazywanie ich palcem na ekranie (co przypomina nieco zabawę z shooterów). Na każdej z plansz – podzielonych na kwadraty – można też postawić wieżyczki atakujących wrogie kawałki kodu (a więc podobnie jak w tytułach typu tower-defense). Poza tym – tak jak w wielu RTS-ach – trzeba wysyłać podległe jednostki w celu zdobycia potrzebnych surowców.

Reklama

Do dyspozycji użytkowników oddano 42 rodzaje broni i wież, w tym m.in. karabiny maszynowe, pociski rakietowe oraz snajperki. Dodatkowo można ulepszyć posiadany sprzęt komputerowy zwiększając na przykład poziom życia czy limit posiadanych surowców.Artifical Defense opiera się na modelu F2P, co oznacza, że można grać za darmo, ale trzeba liczyć się z mikropłatnościami. Tytuł pobierzecie bezpłatnie z poziomu cyfrowych sklepów AppStore oraz Google Play.

A poniżej znajdziecie jeden ze zwiastunów gry.

Artifical Defense - pobierz z App Store

Artifical Defense - pobierz z Google Play

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje