Reklama

Apple pokazało nowe iPady

Czego dowiedzieliśmy się na wczorajszej konferencji?

iPad to bez wątpienia jedno z najbardziej popularnych urządzeń mobilnych – również jeśli mówimy o grach. Wczoraj odbyła się zapowiadana konferencja Apple, na której poznaliśmy kolejne dwie wersje urządzenia, iPad Air 2 oraz iPad mini 3. Oprócz tego zobaczyliśmy również nowego iMaka, a właściciele urządzeń z OS X dostali możliwość pobrania na swoje komputery kolejnej wersji systemu – Yosemite.

Skupmy się jednak na iPadach. Nowy iPad Air, oznaczony cyferką 2, różni się od poprzednika zarówno w środku, jak i na zewnątrz, jednak w obu przypadkach mamy do czynienia z ewolucją, a nie rewolucją. Wewnątrz to po prostu mocniejszy sprzęt, pod każdym właściwie względem.

Reklama

Największą zmianą hardware’ową jest dodanie czytnika TouchID służącego do rozpoznawania linii papilarnych, jednak jako że technologia ta jest dostępna od dość dawna w iPhone’ach, raczej nie podnieśliśmy się z krzeseł z wrażenia. Już większe zrobiło na nas to, co widać na pierwszy rzut oka – iPad Air 2 jest strasznie cienki. To tylko 6,1 mm grubości, co czyni go najcieńszym tabletem na rynku (jak dumnie podkreślano podczas konferencji). Pokazano również iPada mini 3, w którym nowości jest jeszcze mniej – z istotnych właściwie tylko TouchID oraz Apple Pay (oczywiście nie w Polsce).

Z innych wieści: w najbliższy poniedziałek użytkownicy urządzeń z iOS otrzymają wersję 8.1, która wprowadzi między innymi Continuity, zacieśniające związek pomiędzy różnymi rodzajami sprzętu Apple. Będzie więc można na przykład SMS-ować z Maka. Dzwonić już można. Sprawdziliśmy, działa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje