Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Angry Birds Action! kolejną grą z Wściekłymi Ptakami

Reklama

Produkcja znajduje się na razie w fazie testów.

Przedstawiciele studia Rovio zaprezentowali kolejną grę z Wściekłymi Ptakami w roli głównej – Angry Birds Action. Tytuł oparty będzie na animowanym filmie kinowym, który swoją premierę ma mieć w czerwcu tego roku.

Gracze wcielą się w głównego bohatera nadchodzącego obrazu – czerwonego ptaka zwanego po prostu Redem. Po jednej z imprez budzi się, nie pamiętając dokładnie, co robił poprzedniej nocy. Okazuje się, że wioska, w której mieszka, została zniszczona, a większość poszlak sugeruje, że to właśnie nasz protagonista jest odpowiedzialny za dokonane szkody. Jak nietrudno się domyślić, będzie próbował udowodnić swoją niewinność.

Rozgrywka odbiegać ma znacząco od poprzednich gier z ptaszyskami. Właściwie studio Rovio zdążyło już nas przyzwyczaić do tego, że kolejne swoje projekty opiera na odmiennych mechanizmach zabawy i tak jest tym razem. Na każdym z przygotowanych przez twórców poziomów zadaniem graczy będzie dotarcie do umieszczonych w wyznaczonym miejscu mapy jaj.

Na uwagę zasługuje sterowanie, które mimo wszystko przypomina nieco klasyczne odsłony przygód Wściekłych Ptaków. Użytkownicy wskażą palcem kierunek ruchu, a także ustalą siłę, a następnie wystrzelą bohatera, który będzie ślizgał się po ziemi. Tyle tylko, że liczba dostępnych ruchów ma być ograniczona – będzie więc trzeba wykorzystywać elementy otoczenia, by Red mógł się od nich odbijać.

Oczywiście na planszach znaleźć będzie można różnego rodzaju bonusy, które na przykład zapewnią dodatkową liczbę ruchów. Warto zaznaczyć, że wraz z postępami w rozgrywce pojawi się możliwość odblokowania kolejnych grywalnych postaci.

Data premiery Angry Birds Action! nie jest na razie znana, ale całkiem możliwe, że gra pojawi się na urządzeniach z iOS i Androidem w okolicach premiery animowanego filmu kinowego. Na razie znajduje się w fazie testów – jej wczesna wersja dostępna jest w nowozelandzkim AppStorze.

Poniżej znajdziecie jeden z gameplayów opublikowanych przez testerów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje