Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Activision i Legendo Entertainmemt zaprezentowały nowe gry na Apple TV

Reklama

W sumie sześć gier.

Jedną z niespodzianek ubiegłotygodniowej konferencji Apple była prezentacja nowego modelu Apple TV - przystawki do telewizora, która pozwoli oglądać filmy i seriale, słuchać muzyki, robić zakupy w sieci oraz oczywiście grać. Firmy Activision i Legendo Entertainment ujawniły po trzy produkcje, które mają trafić na urządzenie.

Należy jednak zaznaczyć, że tak naprawdę nie wszystkie gry pierwszego z koncernów są do końca nowe - istnienie niektórych zostało potwierdzone na krótkim filmiku pokazanym na konferencji Apple. Tak było chociażby z Guitar Hero Live - nową odsłoną znanego muzycznego cyklu, która tym razem nie tylko trafi na komputery i konsole, ale również na urządzenia mobilne. A jak się okazuje, także na Apple TV. Do zabawy wymagana będzie podłączana za pośrednictwem Bluetooth gitara. Tytuł ma ukazać się w przyszłym miesiącu, choć konkretna data premiery nie jest znana.

Kolejnym projektem Activision, który ma pojawić się na nowym modelu przystawki do telewizora, jest Skylanders SuperCharges. Tak jak poprzednie części, gra korzystać będzie z kupowanych osobno zabawek, które po podłączeniu do urządzenia odblokują w produkcji dostęp do powiązanych z figurką postaci. Nowością mają być środki transportu, które zostaną w nadchodzącej odsłonie cyklu. Tych będą trzy rodzaje - lądowe, morskie i powietrzne. Za ich sterami użytkownicy spędzą większość rozgrywki.

Oczywiście maszyny również trzeba będzie nabyć w formie prawdziwych statuetek. Konsolowa wersja ukaże się w październiku, choć konkretnej daty premiery nie podano. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy pojawi się wydanie mobilne i na Apple TV.

Ostatnią grą Activision, która zawita na przystawkę firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo, będzie Geometry Wars 3: Dimensions Evolved - zręcznościowa strzelanka. Tytuł dostępny jest już od pewnego czasu na platformach mobilnych, a jak się okazuje, pojawi się również na Apple TV. Wersja przygotowywana na wspomniane urządzenie zawierać ma dodatkową zawartość, szczegółów jednak na razie nie podano. Podobnie jak i daty premiery.

 

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved - pobierz z App Store

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved - pobierz z Google Play

W przypadku gier zaprezentowanych przez Legendo Entertainment aż dwie zostały już wydane na smartfonach i tabletach. Pierwszą z nich jest Dracula Twins, platformówka w stylu kultowego Ghosts 'n Goblins, w której gracze wcielają się w tytułowe wampirze rodzeństwo - Draca i Draganę. Starają się oni odbić zamek Moonskull z rąk doktora Lifelusta. W edycji na Apple TV wprowadzony zostanie dwuosobowy tryb kooperacji, choć jej data premiery nie jest na razie znana.

Dracula Twins - pobierz z App Store

Drugą pokazaną grą, która dostępna jest jest już na urządzeniach mobilnych, a zmierza na Apple Tv, jest Pure Pinball. Jak nietrudno się domyślić, produkcja pozwala pograć w wirtualnego pinballa. Do dyspozycji oddano przy tym zróżnicowane stoły, twórcy obiecują przy tym, że piłka porusza się ponoć w sposób realistyczny. Nie wiadomo jednak, kiedy tytuł ukaże się na nowej przystawce Apple.

Pure Pinball - pobierz z App Store

Trzecia produkcja od Legendo Entertainment, która trafić ma na Apple TV jest z kolei całkowicie nowym projektem opracowywanym wyłącznie z myślą o tym urządzeniu. Armada of Undead jest przeznaczoną dla maksymalnie czterech osób strategią turową osadzoną na Karaibach. Tyle że oprócz typowych dla nich piratów, znalazły się na nich również zombie. Najciekawszy wydaje się pomysł dotyczący sterowania - jako kontroler (i to z dodatkowym ekranem) będzie można wykorzystać iPhone'a, iPada lub iPoda Touch. Data premiery gry nie jest jednak znana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama