Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

A jednak – będą gry Nintendo na platformach mobilnych!

Reklama

Japoński gigant wkracza na rynek smartfonów i tabletów.

Nintendo już od jakiegoś czasu było zainteresowane rynkiem urządzeń mobilnych. Blisko rok temu przedstawiciele firmy ujawnili, że zamierzają wydać na smartfonach i tabletach niewielkie minigry, których celem miało być promowanie konsol koncernu i ukazujących się na nich produkcji. Chodzi głównie o aplikacje odblokowujące określone bonusy w tytułach dostępnych na Wii U i 3DS-ie.

Teraz jednak Japończycy postanowili pójść o krok dalej. Włodarze „Big N” poinformowali o nawiązaniu współpracy z DeNA – znanym producentem gier mobilnych z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jej efektem będzie stworzenie przygotowanych z myślą o smartfonach i tabletach tytułów opartych na znanych markach Nintendo.

Warto zaznaczyć, że nie będą to porty gier z platform japońskiego koncernu – mowa bowiem o zupełnie nowych produkcjach mobilnych, w których pojawią się bohaterowie pokroju wąsatego hydraulika. Tak, tak – Mario nareszcie trafi na telefony. Choć na razie nie wiadomo, w jakiej dokładnie formie. Tajemnicą pozostaje również, na jakich systemach operacyjnych ukażą się omawiane gry, aczkolwiek można założyć, że trafią one na najpopularniejsze, a więc iOS i Androida.

To nie wszystko – jesienią tego roku wystartować ma usługa, która dostępna będzie z poziomu komputerów, urządzeń mobilnych i konsol Nintendo. Szczegóły na jej temat nie są jednak na razie znane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje