Reklama

A Day in the Woods trafi na iOS

Gra logiczna z Czerwonym Kapturkiem w roli głównej.

A Day in the Woods to wydana w 2011 roku na PC gra logiczna, w której główne skrzypce odgrywał Czerwony Kapturek. Odpowiedzialni za tytuł developerzy ze studia RetroEpic Software poinformowali, że zamierzają przenieść go na platformy mobilne.

W produkcji zadaniem graczy jest doprowadzenie głównej bohaterki do umiejscowionego w lesie domku babci. Mapy na każdym z przygotowanych przez twórców poziomie podzielone są na pola w kształcie heksów - Czerwony Kapturek "przyklejony" jest na stałe do jednego z nich, użytkownik musi więc przesunąć go do miejsca docelowego, manipulując pozostałymi częściami planszy. W wersji mobilnej sterowanie opierać się będzie na gestach wykonywanych na ekranie dotykowym.

Reklama

Trzeba jednak przy tym unikać wszelkich zagrożeń w postaci pająków, niedźwiedzi czy najbardziej niebezpiecznego wilka. W razie kłopotów można wezwać na pomoc zająca lub drwala. W trakcie rozgrywki bohaterka zbiera także kwiaty i jagody.

Edycja opracowywana z myślą o smartfonach i tabletach doczeka się nieco odświeżonej oprawy wizualnej. Posiadacze urządzeń mobilnych mogą również liczyć na nowe kawałki i dźwięki w warstwie audio, a także na 60 dodatkowych poziomów do ukończenia. A Day in the Woods ma pojawić się na iOS 2 kwietnia.

Grę będzie można kupić w cyfrowym sklepie App Store, gdzie kosztować ma 4,99 euro. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo czy pojawi się wersja na Androida.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje