Wiedźmin: Oszałamiający cosplay Triss

​"Wiedźmin", jako książka, produkcja growa, czy serial odniósł ogromny sukces komercyjny. Adaptacje sagi stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego są regularnie również przedmiotem inspiracji dla cosplayerów. Artystka z Rosji przeniosła do świata realnego jedną z najbardziej znanych wiedźmińskich bohaterek.

"Wiedźmin" z całą pewnością jest jednym z ważniejszych dzieł polskiej kultury przełomu XX i XXI wieku. Seria powieści Andrzeja Sapkowskiego najpierw doczekała się adaptacji serialowej. Produkcja Telewizji Polskiej z Michałem Żebrowskim w roli głównej nie zdobyła wielkiego uznania fanów. Przyczyniły się do tego między innymi niskiej jakości efekty specjalne, które już w 2002 roku słabo wyglądały.

Kilka lat później prawa do "Wiedźmina" nabyła firma CD Projekt RED i tym samym na rynek wyszła pierwsza część trylogii. Tytuł zdobył ogromne uznanie fanów, tak jak i dwie kolejne części wraz z dodatkami. Wówczas również były bite rekordy sprzedażowe powieści. W 2015 roku gra "Wiedźmin 3" została uznana za najlepszą grę na świecie.

Reklama

Przed dwoma laty Netflix zdecydował się wyprodukować swoją adaptację serialową i ona już okazała się międzynarodowym hitem. Produkcja na tyle się spodobała, że kolejna część już jest w przygotowaniu. Jednak seriale i gry to nie są jedyne dziedziny sztuki, które czerpią inspirację z "Wiedźmina". Są to również cosplayerki.

Do takich należy rosyjska twórczyni znana na Instagramie jako "sladkoslava". Mająca prawie pół miliona obserwujących artystka opublikowała znakomity cosplay Triss. Charakterystycznym elementem były oczywiście słynne czerwone włosy, jakie bohaterka nosiła w sadze. Kostium składał się ze złoto-zielonego płaszcza z długim rękawkiem.

Mieszkanka Sankt-Petersburga podbiła tym projektem serca fanów. Już wcześniej publikowała różne projekty związane z polskim "Wiedźminem", lecz obecny projekt okazał się zupełnym hitem. Gracze, widzowie i czytelnicy mają nadzieję, że nie jest to koniec tego typu działań Rosjanki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3: Dziki Gon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy