Cosplay zbroi rycerskiej z puzzli? Ten projekt zachwyca internautów

​Cosplaye zazwyczaj kojarzą się nam z "ożywania" postaci znanych z gier, komiksów czy filmów. Tym razem artystka postanowiła stworzyć oryginalny projekt zbroi rycerskiej. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że został on zbudowany z... tysiąca elementów puzzli.

Cosplayerzy zdobywają dużą popularność

Cosplay to coraz bardziej popularna dziedzina sztuki. Obejmuje ona tworzenie i prezentowanie kostiumów związanych z filmami, książkami, komiksami czy w końcu grami wideo. To właśnie gry są ostatnio główną inspiracją do tworzenia dla artystów. Najczęściej źródłem są gry RPG, a same "ożywiane" postacie mają dużo wspólnego z fantastyką.

Dlatego też do najpopularniejszych gier, które dają pomysły są League of Legends, Apex Legends czy VALORANT. Rzadziej jest to Call of Duty, choć i fani tej serii potrafią przenieść postaci do świata realnego. W zasadzie w cosplayingu jest bardzo duża dowolność.

Reklama

Tego typu dzieła są prezentowane najczęściej w portalach społecznościowych lub na dedykowanych do tego imprezach. Cosplayerów bardzo często można spotkać na różnych wydarzeniach tematycznych.

Jedna z tiktokerek ostatnio zachwyciła swoją kreatywnością. Jej najnowszy projekt mógłby być prezentowany na popularnych konkursach rycerskich. Jej cosplay był stworzony z... puzzli z tysiącem elementów. Cały proces tworzenia został opublikowany w sieci.

Zbroja rycerska z tysiąca elementów puzzli

Rycerze od setek lat są w kręgu zainteresowań szerokiej publiki. Wojownicy dawnych królestw byli symbolem męskości, walki oraz nieustępliwości. Dzisiaj rycerze to głównie postacie z filmów, gier czy opowiadań. Cosplayerzy również często sięgają po ten motyw. Jednak to, co zrobiła użytkowniczka znana pod pseudonimem "lie_chee" przechodzi najśmielsze wyobrażenia. Kobieta stworzyła cosplay z tysiąca elementów puzzli.

Na filmie widać, że praca włożona w wykonanie tego kostiumu była z największą dozą profesjonalizmu. Metalicznie srebrne elementy nadają sznytu I elegancji temu projektowi. Na TikToku możemy zobaczyć dokładnie cały proces tworzenia. Filmik ten zdobył niemałą popularność na tej platformie. Otrzymał on prawie dwa miliony polubień oraz ponad siedem tysięcy komentarzy. Takie zainteresowanie nieczęsto zdarza się przy tematyce sztuki, jaką jest cosplay.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cosplay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy