Najważniejszy element w pokoju gracza: jak wybrać biurko gamingowe?

Biurko gamingowe to niezbędny element wystroju pokoju każdego gracza. I bynajmniej nie tylko dlatego, że gdzieś trzeba postawić komputer, ekran oraz klawiaturę. Dobre biurko powinno umożliwiać komfortowe granie w zdrowej pozycji oraz oferować szereg dodatkowych rozwiązań, które powstały konkretnie z myślą o fanach cyfrowej rozrywki.

Czasy, kiedy z komputerów korzystali wyłącznie pracownicy biurowi w najbardziej zaawansowanych technologicznie firmach dawno minęły. Dość powiedzieć, że dla wielu granie w gry stało się pracą - turniejów gamingowych przybywa w imponującym tempie. Co więcej, cieszą się one coraz większym prestiżem i generują ogromne zyski. Aby jednak czerpać możliwie najwięcej przyjemności z wirtualnej rozrywki, niezbędne jest stworzenie przestrzeni, która zagwarantuje nam komfort. A kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego biurka gamingowego.

Biurko inne niż wszystkie

Biurka gamingowe w wielu aspektach różnią się od zwykłych biurek. Przede wszystkim są dużo większe - często muszą bowiem pomieścić dwa (lub więcej!) ekrany, klawiaturę, głośniki czy konsolę do grania. A jednocześnie pozostawić użytkownikowi wolną przestrzeń i nie krępować jego ruchów. Przełączanie się pomiędzy ekranami czy klawiaturami musi być szybkie i sprawne. Odciąganie uwagi od gry to coś, czego gracze szczególnie lubią.

Gamingowe biurka to także szereg dodatkowych rozwiązań, które powstały specjalnie z myślą o graczach. Zwykle nie posiadają więc dodatkowych szuflad czy szafek, a wyposażone są w inne, mniej typowe elementy, jak miejsce do schowania kabli, stojak na płyty, uchwyty na pady czy klawiaturę. Wspomnieć warto również o specjalnej powłoce, którą są pokryte. Sprawia ona, że poruszanie myszką jest wyjątkowo łatwe.

Biurka dla graczy to charakterystyczny, dynamiczny, a czasami wręcz agresywny design. Biurka gamingowe Huzaro udowadniają, że wyobraźnia projektantów nie zna granic. Fani bardziej zachowawczego stylu też znajdą coś dla siebie.

Efektownym dodatkiem do biurek dla graczy pozostają z kolei różnego rodzaju akcenty świetlne. Biurka gamingowe LED? Jest w czym wybierać! A tego rodzaju oświetlenie w dużym stopniu poprawia komfort grania (zwłaszcza podczas przedłużających się nocnych sesji) oraz buduje niepowtarzalny klimat.

Każdy gracz znajdzie coś dla siebie

Ergonomia i powstałe z myślą o graczach rozwiązania to jednak nie wszystko. Dobre biurko gamingowe musi również cechować się stabilnością oraz wytrzymałością. Pamiętajmy, że graczom nieobce są nagłe wybuchy entuzjazmu bądź negatywnych emocji. Ponadto biurka muszą utrzymać wagę ustawionego na nich sprzętu (niektóre modele mają udźwig nawet ponad 70 kg) oraz pozostawać odporne na odkształcenia. Uwagę warto więc zwrócić na jakość zastosowanych przy produkcji materiałów (choć najczęściej jest to po prostu metal).

Producenci biurek dla graczy dużą wagę przywiązują do aspektów zdrowotnych. Aby uniknąć nadwyrężania wzroku oraz urazów kręgosłupa blat najczęściej usytuowany jest na wysokości ok. 75 cm (w przypadku osób niższych) oraz ok. 85 cm (opcja dla wyższych). W ofertach sklepów znajdziemy także biurka gamingowe z regulacją wysokości.

Ogromny jest nie tylko wybór poszczególnych modeli, ale i rozpiętość cenowa. Na dobrej jakości gamingowe biurko wcale nie trzeba wydawać sporej sumy. Dobrej jakości egzemplarze znajdziemy już w przedziale cenowym 600-700zł (tu warto zwrócić uwagę na biurka gamingowe Genesis).

Odpowiedni rozmiar, ergonomia, stabilność i wytrzymałość to najważniejsze aspekty, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie gamingowego biurka. Dopiero następnie przyjrzyjmy się konkretnym, istotnym dla nas udogodnieniom. Tym bardziej że pod kątem personalizacji gamingowe biurka mają naprawdę sporo do zaoferowania: oświetlenie LED w najróżniejszych kolorach, regulacja wysokości, schowki na kable, różnego rodzaju uchwyty i wiele innych.

Fani gier potrafią spędzać na rozgrywkach długie godziny. Nieprzypadkowo mówi się o syndromie jeszcze tury. Dzięki trafnemu wyborowi odpowiedniego dla nas egzemplarza nie tylko zagwarantujemy sobie komfortową zabawę, ale również unikniemy uciążliwych dolegliwości, jak bolące plecy czy nogi. A to oznacza, że zakup dobrej jakości biurka staje się inwestycją, która szybko zaprocentuje.

 Artykuł sponsorowany

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy