Najlepsze gry na PC - co wybrać na prezent?

Jak to się dzieje, że najnowsza edycja gry wzbudza tak duże zainteresowanie, że nowe produkcje znikają w tle? Mamy co najmniej kilka takich hitów na PC ostatnich lat, których kolejne wersje wzbudzały u graczy ogromne emocje. Nie da się jednak jednocześnie ukryć, że trudno dzisiaj wskazać zestaw 2-3 absolutnie najlepszych gier na PC.

Fajne gry to dobrze dobrane gry

Tryb wieloosobowy, ciekawy system walki, możliwość rywalizacji lub współpracy z innymi graczami, otwarty świat, zapierające dech w piersiach wyścigi? Co liczy się dla graczy na całym świecie? Wydaje się, że dla każdego użytkownika PC coś nieco innego. Dla każdego pojedynczego gracza najlepsze gry na PC mogą oznaczać coś nieco trochę innego. W dużej mierze to kwestia po prostu indywidualnych preferencji. Jeśli ktoś lubi grać samodzielnie, to nawet doceniana przez wszystkich It Takes Two nie podbije jego serca, bo gra ta zakłada konieczność kooperacji z drugim graczem. Dla niektórych Farming Simulator z lampą sygnalizacyjną, którą włącza się w czasie rzeczywistym, i która odpowiada oświetleniu sygnalizacyjnemu pojazdów w grze, jest szczytem marzeń. Inni zaś nic w świecie nie zrezygnują z najnowszego Minecrafta lub FIFY. Jeśli planujesz więc zakup gry na PC w prezencie, postaraj się zorientować, jaki rodzaj gry prezesuje konkretny gracz, czy ma ulubione gry, co do nich należy. To znacznie ułatwi ci poszukiwania idealnego prezentu.

Twój własny ranking gier

Gry wyścigowe PC cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie że można bez większego problemu dokupić do nich tak atrakcyjne akcesoria jak kierownice do gier, które sprawiają, że rozrywka zyskuje jeszcze inny, ciekawszy, bardziej rzeczywisty wymiar. Jeśli jednak nie jesteś miłośnikiem Need for Speed, F1, The Falconeer, nie ma sensu tracić czas na przekonywanie samego siebie do gry, która niekoniecznie do ciebie przemawia. Nie brakuje na rynku ciekawych gier przygodowych, wcieleniowych, furorę robił Wiedźmin, teraz wszyscy ekscytują się nową edycją God of War: Ragnarok. Możliwości jest naprawdę wiele i nie warto na siłę przekonywać się do określonego rodzaju gry, warto za to stworzyć swój prywatny ranking gier, który z czasem zacznie funkcjonować jako bardzo dobry radar informujący, co z aktualnie wydawanych pozycji jest w stanie cię usatysfakcjonować, a co z pewnością cię nie przekonać. Warto się otwierać na nowe gamingowe doświadczenia, ale warto także szukać w tym świecie swojej ścieżki, eksplorować ten obszar gier, który sprawia ci autentyczną frajdę. Przecież to przede wszystkim na tym właśnie ma polegać. 

Najlepsze gry na PC

Do najlepszych gier na świecie, w zależności od przyjętego rankingu, zaliczają się niewątpliwie obecnie It Takes Two, Minecraft (w różnych odsłonach), Elden Ring PC (z bardzo otwartym światem), Farming Simulator 22 PC, Ghostwire: Tokyo, Cyberpunk 2077 PC, FIFA 23, Far Cry 6 PC. Co ciekawe nie ma w tym zestawieniu kultowego dla wielu Wiedźmina, co nie oznacza jednak, że gra ta przestała być popularna, trzeba jednak pamiętać, że studio za nią odpowiadające wypuściło ostatnio Cyberpunk i skupiło się na jego promocji. Najpopularniejsze ją jednak przede wszystkim gry wcieleniowe, łączące przygodę z dynamiczną walką z różnymi przeciwnikami. 

Fajne gry wyścigowe

Jeśli chodzi z kolei o gry wyścigowe to tutaj zestawienie otwiera F1 22 Gra na PC — to absolutnie kultowe rozgrywki, które stanowią must-have dla gracza, który lubi się ścigać. Na popularności nie traci dalej także Need for Speed, czyli gra o sporej liczbie wersji, wśród których każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również The Falconeer, obecnie dostępna jest edycja deluxe tej gry na PC. W końcu nie może w takim zestawieniu zabraknąć Grid Legends. Aktualnie miłośnicy wyścigów z niecierpliwością czekają na Wreckreation, które ma się pojawić w 2023 roku. Możliwości rozrywki jest bardzo wiele, mimo że wszystko ostatecznie sprawdza się do wyścigu. W internecie nie brakuje rozgrywek opartych na wymienionych tutaj tytułach gier. 

Najlepsze gry dla dzieci

Jeśli myślisz właśnie o prezencie mikołajkowym, bożonarodzeniowym, być może warto spojrzeć na gry dla dzieci PC. Na całym świecie dzieci i młodzież chętnie bawią się w ten sposób. Oczywiście wielu rodziców obawia się, że gaming oznacza zarwane nowe, brak zainteresowania nauką i pełną koncentrację wyłącznie na świecie gier. To zaś zdarza się naprawdę wyjątkowo rzadko. Warto otworzyć dziecko na świat gamingu, tylko zrobić to w mądry i odpowiedzialny sposób. Minecraft jako gra ma naprawdę bardzo wiele atutów: uczy kreatywności, współpracy, pozwala szybciej przetwarzać informację, łączyć ciągi przyczynowo-skutkowe, myśleć logicznie i innowacyjne jednocześnie. The SIMS z kolei pozwalają dziecku spojrzeć na świat relacji międzyludzkich od zewnątrz. Rama tej gry może sprawiać wrażenie bardzo infantylnej, ale tak wcale nie jest. Powodzenie i sukces w tej grze wymagają zdolności obserwowania otoczenia, wyciągania wniosków, empatycznego patrzenia na świat nieswoimi oczami. Tego typu kompetencje przydają się zaś bardzo także w normalnym świecie.

Artykuł sponsorowany

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy