Królestwo gracza: jak wybrać laptop, monitor i biurko gamingowe?

Pokój gracza musi być komfortowy, aby długie godziny przed monitorem nie skończyły się problemami zdrowotnymi. Jak sprawić, by zwykłe wnętrze zmieniło się w prawdziwe gamingowe królestwo?

Artykuł sponsorowany

Fani gier potrafią spędzać na rozgrywkach długie godziny, zarywać noce i poświęcać swojemu hobby niemal każdą wolną chwilę. Zachęcają ich do tego powstające dziś produkcje: ogromne otwarte światy, które prowokują do eksploracji, stawiające na rywalizację gry sieciowe czy premiujące szlifowanie umiejętności zręcznościówki. Ogromną popularnością wśród miłośników cyfrowej rozrywki cieszą się także gry trudne, choćby od studia FromSoftware, których nie sposób przejść przy pierwszym podejściu - na starciach z bardziej wymagającymi bossami stracić można nawet kilka dni. Kluczowy jest więc wybór laptopa lub komputera stacjonarnego, monitora, biurka gamingowego oraz fotela, aby przedłużające się sesje nie odbiły się na zdrowiu.

Biurko dla gracza

Przygotowania gamingowego pokoju zacząć warto od biurka, które powinno gwarantować zabawę w zdrowej pozycji oraz oferować kilka dodatkowych funkcji. Przede wszystkim uwagę należy zwrócić na rozmiar - musi być bowiem na tyle duże, by pomieścić ekran, klawiaturę, głośniki czy konsolę do grania, a jednocześnie pozostawić użytkownikowi wolną przestrzeń.

Przydatne z pewnością okażą się także specjalne miejsca na kable, uchwyty na pady czy klawiaturę oraz osobny stojak na płyty. Równie ważny jest gamingowy fotel. Musi on zapewniać graczowi komfort i wymuszać zdrową pozycję ciała. Kluczowy pozostaje więc odpowiedni profil oraz możliwość regulowania oparcia, podłokietników oraz zagłówka.

Laptop czy komputer stacjonarny - co lepsze dla gracza?

Stacjonarny komputer gamingowy czy laptop? To pytanie zadaje sobie wielu fanów cyfrowej rozrywki. Wszystko zależy od naszych potrzeb i osobistych upodobań. Laptop jest urządzeniem mniejszym i przenośnym, nie ma też konieczności dokupowania dodatkowych elementów, jak klawiatura czy monitor. Jeśli planujemy grać poza miejscem zamieszkania i zabierać urządzenie na weekendowe wyjazdy czy wakacje - to rozwiązanie dla nas.

Natomiast komputer stacjonarny to możliwość rozbudowywania, modernizacji sprzętu i dopasowywania go do indywidualnych potrzeb. Kluczową kwestią przy wyborze każdego komputera gamingowego zawsze jest wydajność, a najistotniejszymi elementami - karta graficzna, procesor i płyta główna. Przed ostatecznym podjęciem decyzji warto dokładnie przyjrzeć się ofercie - https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki,typ!laptop-gamingowy.bhtml.

Najlepsze laptopy gamingowe? Odpowiedzią na to pytanie może być ranking sieci sklepów RTV Euro AGD. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się ASUS TUF Gaming F15 FX506HE-HN012W 15,6. Wyposażony on został w mocny procesor Intel Core i7 jedenastej generacji oraz kartę GeForce RTX 3050Ti wspiera Ray-Tracing, która wspiera Ray-Tracing i technologię DLSS. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się natomiast Lenovo Legion 5 15ACH6H 15,6 oraz ASUS TUF Gaming A15 FA506ICB-HN119W 15,6.

Monitor i klawiatura dla gracza

Dobry monitor gamingowy charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość wyświetlanego obrazu. Nie bez powodu, ponieważ twórcy gier przywiązują dziś ogromną wagę do detali (kto miał okazję zagrać np. w Horizon Forbidden West czy The Last of Us Part II ten wie, o czym mówimy). Aby nic nie umknęło uwadze gracza, niezbędne jest posiadanie monitora dużych rozmiarów, oferującego możliwie najwyższą rozdzielczość i wysoką częstotliwość odświeżania.

Jeśli chodzi o klawiatury, najlepszą opcją dla graczy są klawiatury mechaniczne, czyli takie, gdzie każdy klawisz osadzony jest na osobnym przełączniku. To także rozwiązanie dużo bardziej wytrzymałe - klawiatury mechaniczne są zrobione z wysokiej jakości materiałów i znieść mogą większe obciążenia. Gracze z pewnością docenią również krótki czas reakcji na polecenia i ergonomiczny układ klawiszy.

Najwyższej jakości przedmioty i urządzenia dla graczy powinny zapewniać komfort użytkowania i szereg dodatkowych rozwiązań, które powstały z myślą o fanach cyfrowej rozrywki. Z tego powodu biurka gamingowe, laptopy, monitory, klawiatury czy fotele wyraźnie różnią się od standardowych produktów dostępnych na rynku, skierowanych do szerszego grona klientów. To konkretne rozwiązania i udogodnienia, które przekładają się wygodę oraz praktyczność. Efektowny, agresywny i przyciągający wzrok wygląd jest jedynie dodatkiem.

Artykuł sponsorowany

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy