Konkurs #ROG4Creators. Uczestnicy odświeżą „Electro Body” polską grę z 92 r.!

Electro Body to pierwsza polska komercyjna gra na PC z 1992 r. Prawie 30 lat później powraca za sprawą projektu #ROG4Creators marki ASUS Republic of Gamers. W jego ramach dla fanów i twórców gier przygotowana dwa zadania – na odświeżenie słynnej platformówki oraz na napisanie krótkiego scenariusza dla jej nowej odsłony. Uczestnicy otrzymają materiały, kod oraz grę - inspirację do rozwinięcia. Do wygrania jest wysokiej klasy laptop, a także kursy, bony zakupowe, oraz wizyta i warsztaty w studiu produkcyjnym Ten Square Games. Udział może wziąć każdy.

To już kolejna edycja projektu #ROG4Creators marki ASUS Republic of Gamers, który wspiera młodych twórców różnych branż łączących kreatywność i zamiłowanie do gier. Obecna odsłona akcji przygotowana jest z myślą o programistach i wszystkich, którzy tworzą lub chcą zacząć tworzyć gry - zarówno w części kodowania, pracy w programach, ale także pisania scenariuszy. Na warsztat brana jest pierwsza polska komercyjna gra z 1992 r. "Electro Body". To ona jest bazą dla dwóch konkursów w ramach akcji
- na rozwinięcie gry w programie Unity, ale także na napisanie dla niej krótkiej fabuły. Dlatego w konkursach udział może wziąć każdy. Na uczestników konkursów czekają cenne nagrody, to m.in. laptop ASUS ROG Zephyrus M16, profesjonalne kursy z tworzenia gier, bony na zakupy, ale także wizyta i warsztaty w znanym polskim studiu produkcyjnym Ten Square Games.

- W ramach projektu odświeżamy historię polskiego gamingu, pierwszą komercyjną grę "Electro Body". Mamy wsparcie niesamowitych ambasadorów i partnerów, dajemy zaplecze merytoryczne do rozwijania się w branży, a także niesamowicie wartościowe nagrody, jak sprzęt, kursy i warsztaty. Mamy nadzieję, że tym samym możemy wesprzeć tę branżę i jej twórców, co jest naszym głównym założeniem - mówi Marcin Czech z ASUS Polska.

Do stworzenia gra i tekst - nowe Electro Body z 92 r.

Kampania podzielona jest na dwa konkursy. W pierwszym do stworzenia jest gra w programie Unity, a następnie udział w finałowym hackatonie online, do którego zaproszeni zostaną autorzy najlepszych prac z pierwszego etapu. W drugim konkursie uczestnicy muszą napisać krótką fabułę dla gry. Bazą dla obydwóch zadań jest pierwsza polska profesjonalna gra "Electro Body" z 1992 r. w odświeżonej szacie graficznej.

W ramach akcji studio Ten Square Games ze wsparciem Movie Games przygotowało grę inspirację "Electro ROG". W konkursie głównym uczestnicy otrzymują jej bazowy kod, elementy graficzne do wykorzystania w programie Unity i muszą ją w swój sposób rozwinąć, lub stworzyć swoją grę, która będzie zawierała wskazane elementy.
W konkursie tekstowym do rozwinięcia jest fabuła dla gry.

Uczestnicy konkursu na produkcję gry mają czas na nadesłanie swoich prac do 6 grudnia. Finałowy hackaton online, w którym udział wezmą autorzy najlepszych gier - odbędzie się 10 grudnia i potrwa 72 godziny.

Konkurs tekstowy trwa do 13 grudnia.

W konkursach może wziąć udział każdy. Wystarczy wejść na stronę https://rog4creators.pl/. Tam znajdują się także wszystkie szczegóły, materiały, a także filmy z ambasadorami i tutoriale.[

Wsparcie znanych polskich twórców

Akcję wsparły znane nazwiska rynku gier, wśród których jest Maciej Miąsik, legenda branży. To autor pierwszej polskiej komercyjnej gry "Electro Body" i m.in. szef produkcji pierwszej części Wiedźmina. Projekt wsparł także Piotr Gnyp, ekspert rynku gier i twórca czołowego serwisu branżowego "Polygamia". Obecnie wraz z Miąsikiem związany jest z Movie Games, studiem, które wsparło #ROG4Creators. Wśród ambasadorów jest także Paweł Szpiczakowski ze studia Ten Square Games. To pod jego okiem stworzona została gra inspiracja dla uczestników "Electro ROG". Projekt promuje także Damian Kuk z kanału na Youtube "PL Tutors", który jest autorem tutoriali z tworzenia gry w Unity przygotowanych dla uczestników akcji.

Film promocyjny tutaj: https://bit.ly/rog4creators_film

Głównym partnerem projektu zostało największe polskie studio produkujące gry mobilne Ten Square Games.


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy