Emocjonująca rozgrywka, czyli ranking najpopularniejszych gier na PC

Fabularne gry akcji, gry strategiczne, sportowe, symulacyjne, first-person shooter, nowości i nowe odsłony dobrze znanych klasyków – oto najpopularniejsze gry na PC, wśród których każdy znajdzie pozycje dla siebie.

FIFA 21 PC

Słynna już pozycja wydawana przez Electronic Arts, w której przejmujemy odpowiedzialność za swoje ulubione drużyny piłkarskie, doczekała się kolejnej części. Zagramy nie tylko na stadionie, ale również na ulicy. Możemy przeprowadzać transfery oraz treningi, a nagradzane będą nie tylko umiejętność gry poszczególnymi zawodnikami, ale także kontrola nad drużyną i kreatywność.

Far Cry 6 PC

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze gry na PC w zestawieniu nie mogło zabraknąć Far Cry 6. Akcja rozgrywa się na fikcyjnej wyspie gdzieś na Karaibach. Wchodzimy w rolę współczesnego bojownika należącego do partyzantki, która planuje wyswobodzenie narodu spod władzy dyktatora "El Presidente" i jego syna Diego.

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Gry Roku PC

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć polskiej pozycji uznawanej za jedną z najlepszych fabularnych gier akcji. Mimo że gra, której akcja toczy się w świecie fantasy stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego, wyszła w 2015 roku, wciąż cieszy się dużą popularnością. Wcielamy się w rolę Wiedźmina, który zajmuje się poszukiwaniami Dzikiego Gonu oraz Yennefer i Ciri.

Battlefield 2042 PC

Jedna z najbardziej znanych strzelanek pierwszoosobowych w swojej najnowszej odsłonie stawia na współpracę zawodników. W Battlefield 2042 nie ma już tradycyjnych kampanii dla pojedynczego gracza. Teraz w grze może jednocześnie brać udział 128 graczy, mapy są znacznie większe, ale zawodnicy grupują się w wyznaczonych miejscach, co ułatwia nawiązywanie kontaktów.

Football Manager 2022 PC

Football Manager pozostaje jedną z najciekawszych pozycji dla miłośników strategii. Tabele i statystyki mogą wydawać się nieatrakcyjne, ale to tylko pozory. Gra wciąga i trzyma w napięciu, wprost nie sposób się od niej oderwać. Teraz możemy wejść w potyczkę z przyjaciółmi, a także kontaktować się w grze z mediami i motywować piłkarzy.

The Sims 4 PC

Najpopularniejsze gry na PC to także znana wszystkim klasyka. The Sims już kultowa gra, która doczekała się masy dodatków, a niedawno - czwartej odsłony. Miłośnicy prowadzenia wirtualnego życia Simami nie będą zawiedzeni. Rozwinięte zostały m.in. emocje i osobowości oraz to, jak wpływają one na relacje z innymi Simami. Zmieniła się również warstwa wizualna gry - teraz stała się bardziej komiksowa.  

Worms Zadyma - Edycja Deluxe PC

Klasyk z lat 90. ubarwiał dzieciństwo wielu Millennialsom. Teraz możemy przywrócić wspomnienia, grając w Worms Zadyma, grę, która pozwala na starcie aż 32 graczy w czasie rzeczywistym. W swoim arsenale znajdziemy tradycyjne znane z gry bronie, jak bazooka czy wyrzutnia owiec, ale również nowe pozycje. Czeka nas świetna zabawa.

Minecraft Java Edition PC

To pozycja dla młodszych graczy, która zrewolucjonizowała branżę gamingową. Świat zbudowany z wielkich pikseli może budzić wątpliwości przyzwyczajonych do niemal filmowej grafiki, ale Minecraft zaoferował to, czego jeszcze nie było - nieograniczone możliwości budowania wirtualnego świata. Wersja Java Edition umożliwia obsługę skórek i modów tworzonych przez użytkowników.

Cyberpunk 2077 PC

Choć nowy produkt polskiego studia CD Projekt Red ze względu na sporą liczbę błędów w dniu premiery spotkał się ze sporą krytyką w środowisku graczy, to teraz, gdy gra została poprawiona, śmiało można mówić o sukcesie, więc nie mogliśmy pominąć jej wymieniając najpopularniejsze gry na PC. To jedna z najciekawszych pozycji dla fanów futurologii, a otwarty świat i liczne wątki poboczne sprawiają, że trudno oderwać się od gry.

Watch Dogs 2

Druga część przygodowej gry akcji toczy się w San Francisco. Wcielamy się w postać Marcusa Hollowaya, który zostaje niesłusznie oskarżony przez system o udział w przestępstwie. Dołączamy do grupy hakerów i włamujemy się do różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, by zniszczyć niesprawiedliwy system.