Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

DS Lite opanował Japonię

Ogromna popularność przenośnej konsoli Dual Screen w Japonii po raz kolejny dała się we znaki. Jak się okazuje, nowa, mniejsza wersja platformy znikła z półek sklepowych jeszcze zanim się na nich na dobre pojawiła.

Premiera DS Lite z pewnością przejdzie do historii jako jedno z najdziwniejszych wydarzeń tego typu. Zminiaturyzowany służący do gier sprzęt spowodował największe tłumy przed sklepami od czasu premiery oryginalnej wersji mobilnej konsoli.

Zgodnie z przewidywaniami, egzemplarze konsoli zostały wyprzedane w błyskawicznym tempie. Przed sklepami z grami w całym Kraju Kwitnącej Wiśni już w nocy ustawiły się kolejki fanów, którzy chcieli jako pierwsi zdobyć swój własny egzemplarz "nowej" konsoli. Wiele sklepów otworzono nawet godzinę wcześniej niż codziennego dnia. W innych natomiast na drzwiach pracownicy na dzień dobry wywiesili tabliczki, iż wysprzedano już wszystkie egzemplarze oczekiwanej platformy.

Obserwatorzy zwrócili uwagę, że jednym z najbardziej interesujących aspektów kolejek był fakt, iż tym razem po konsole ustawili się zarówno najmłodsi, jak i najstarsi gracze. Dowodzi to prawdopodobnie faktu, iż - tak jak chwalą się władze firmy Nintendo - faktycznie zdołało zachęcić do sięgnięcia po gry najbardziej różnorodne osoby.

Oficjalnie korporacja do sprzedaży wprowadziła z początkiem tego miesiąca już 450 tysięcy konsol DS Lite i 200 tysięcy standardowych DS. Wcześniej firma obiecała, ze do sklepów trafi blisko milion sztuk oczekiwanych konsolek. Ostatecznie jednak dwie wersje kolorystyczne muszą poczekać do 11 marca.

DS Lite ma dużo mniejsze wymiary niż wersja znajdująca się w sprzedaży od grudnia 2004 roku. Łącznie powierzchnię urządzenia zmniejszono o 42%, a wagę o 60 g - urządzenie waży teraz 215 g. Nową opcją jest przycisk umożliwiający wybranie czterech stopni jasności obydwu wyświetlaczy. Pomiędzy ekranami konsoli pojawił się także wbudowany mikrofon, który w standardowej wersji umieszczony jest na krawędzi urządzenia. Lokalizację zmienił również włącznik konsoli z lewej strony dolnego ekranu, do miejsca nad krzyżakiem kierunkowym.

Nie wiadomo kiedy będzie miała miejsce premiera urządzenia w Europie i Ameryce Północnej.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje