Wonderbook: Księga Czarów już w sklepach!

Środa, 14 listopada 2012 (16:57)

Już dziś premiera nowego produktu Sony na konsolę PlayStation 3, powstałego w SCE London Studio. Księga Czarów, korzystająca z nowego urządzenia peryferyjnego Wonderbook, "zaczaruje" twoje otoczenie przy użyciu technologii rzeczywistości rozszerzonej.

Zdjęcie

Wonderbook: Księga Czarów - zdjęcie promujące nowy produkt Sony /
Wonderbook: Księga Czarów - zdjęcie promujące nowy produkt Sony
/
Jest to pierwszy w historii owoc współpracy Sony z Pottermore, unikalną, darmową stroną internetową J.K. Rowling. Pisarka rozszerza tam czarodziejski świat swych książek o Harrym Potterze, zapraszając czytelników do wzięcia udziału w kolejnych przygodach czarodziejów.

Fani Harry'ego Pottera mogą teraz przeczytać zupełnie nowe, wyjątkowe i oryginalne treści od

Reklama

J.K. Rowling.

Wonderbook: Księga Czarów wprost ożywa, gdy ją czytasz. Sprawia, że kontroler ruchu PlayStation Move staje się Twoją własną magiczną różdżką. Wybierz się w fantastyczną podróż, podczas której poznasz sekrety sztuki magicznej, tak jak uczniowie szkoły w Hogwarcie.

"Wonderbook to doskonała propozycja dla wszystkich graczy familijnych w Polsce, oraz fanów technologicznych innowacji" - powiedział Marcin Ziobrowski, dyrektor generalny w Sony Computer Entertainment Polska.

"Wierzymy, że połączenie książki i gry wideo jest strzałem w dziesiątkę. Pomysł na Wonderbook przypadnie do gustu zarówno rodzicom, jak i dzieciom oraz młodzieży. Wonderbook do PS3 czeka fantastyczna przyszłość, a Księga Czarów od J.K. Rowling jest idealnym sposobem na zapoznanie się z naszą nową platformą" - dodał Ziobrowski.

Zdjęcie

/
/

Księga Czarów występuje w oryginalnym świecie Harry'ego Pottera. Została napisana przed dwustoma laty przez Mirandę Goshawk, popularną autorkę książek dla uczniów Hogwartu. Jako że księga ta jest niezwykle potężna, znajduje się w Dziale Ksiąg Zakazanych biblioteki Hogwartu. Po podręcznik ten powinni sięgać jedynie uczniowie posiadający rozległą wiedzę. Będzie on ich przewodnikiem na drodze do zostania pełnoprawnym czarodziejem lub dyplomowaną wiedźmą.

Księga Czarów pozwala adeptom magii na wkroczenie w przystępne środowisko, w którym mogą czytać, odkrywać sekrety, uczyć się i praktykować znane i lubiane czary, takie jak Incendio, Wingardium Leviosa czy Expelliarmus.

Na marginesach nie zabraknie również zabawnych notatek i słów zaklęć zamieszczonych tam przez psotnych uczniów Hogwartu. Księga obfituje nie tylko w prześmieszne anegdoty na temat czarów, ale również w zagadki od samej J.K. Rowling. Powiodą Cię one w świat magii, nauczą, co znaczy być prawdziwym czarodziejem lub prawdziwą wiedźmą, i zachęcą do poznania nowych historii, które ukażą się pod koniec każdego rozdziału. Opowieści te stanowią swego rodzaju nagrodę dla każdego, kto opanuje zaklęcia z księgi. Przez świat czarów młodych adeptów magii prowadzi Piotr Fronczewski.

Zdjęcie

/
/

Wonderbook: Księga Czarów to pierwszy tytuł, który korzysta z urządzenia Wonderbook, najnowszego dodatku do PlayStation. Wonderbook. Za sprawą tego urządzenia, wyglądającego jak prawdziwa książka, poznasz tysiące nowych opowieści i przeżyjesz wspaniałe przygody wraz z ich bohaterami. To wszystko stanowi jedynie przedsmak możliwości Wonderbooka. Sony wiąże z tym urządzeniem wielkie nadzieje. Trwają już prace nad kolejnymi projektami, takimi jak Wędrówki z dinozaurami, przy współpracy z BBC. W planach jest także współpraca z firmą Disney oraz nowa, niezwykle oryginalna historię detektywistyczna, Diggs Nightcrawler.

Zdjęcie

/
/

(informacja prasowa)

Artykuł pochodzi z kategorii: PS3-PS4

Zobacz również

  • Uncharted 4: Film inspirowany przygodami Nathana Drake'a

    Pewnie nikt by się nie obraził, gdyby za kilka lat kolejna konsola Sony umożliwiała generowanie takiego obrazu, jak na załączonym filmie, ale na razie możemy jedynie o tym pomarzyć i obejrzeć film... więcej