Nintendo DSi już oficjalnie!

Nintendo DSi - tak brzmi oficjalna nazwa nowego modelu DS-a, który w Japonii pojawi się już w listopadzie tego roku. Wśród sporej listy zmian jest pozbycie się slotu na gry z GBA i zastąpienie go wejściem na karty SD oraz dodanie aparatu.

Zgodnie z informacjami, które wcześniej pojawiły się w Internecie Nintendo ujawniło - na specjalnej konferencji prasowej przed targami TGS - nowy model swojego handhelda, ochrzczony "Nintendo DSi". Jest on o 12% cieńszy od Lite'a i ma o 17% większe (3,25-calowe) wyświetlacze. Dodano również cyfrowy aparat fotograficzny o rozdzielczości 3 megapikseli i wejście na karty SD, a pozbyto się slotu na soft z GBA. Zrobione konsolką zdjęcia można edytować specjalnym programem, oczywiście korzystającym z ekranu dotykowego. Nintendo nie potwierdziło bezpośrednio obsługi plików muzycznych, wspomniało tylko o "większych możliwościach dźwiękowych" - opcji zmiany tonu i szybkości odtwarzania dźwięku (co graczom się raczej nie przyda, ale może zostać wykorzystane np. w popularnych DS-owych programach do nauki języka).

Reklama

Kolejną nowością Nintendo DSi jest przeglądarka internetowa, dzięki której - oprócz zwyczajnego przeglądania stron www - można dostać się na dedykowany handheldowi sklep, który będzie miał w swojej ofercie różnego rodzaju software, ściągane (za darmo lub po wydaniu Nintendo Points) na kartę SD. Tak, chodzi również o gry - ale nie o pełnoprawne DS-owe produkcje, pomyślcie raczej o ofercie usługi WiiWare. Termin japońskiej premiery urządzenia został ustalony na pierwszego listopada. Cena: 18900 jenów (o 2100 więcej od Lite'a). Będzie dostępne na starcie w dwóch wersjach kolorystycznych, białej i szarej. Na razie firma słowem nie wspomina o debiucie konsolki w Ameryce i Europie, ale to zapewne wkrótce się zmieni.

Kolejna informacja: europejski oddział firmy ujawnił, że premiera DSi na naszym kontynencie jest planowana na początek 2009 roku.

(gram.pl)

Dowiedz się więcej na temat: karty

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje