Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Test MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X

Temperatury, kultura pracy i zużycie energii

W temacie temperatur oraz kultury pracy testowana karta spisuje się bardzo podobnie jak SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega 64, uważana przez nas za wzór wśród najwydajniejszych modeli Radeonów. Innymi słowy, chłodzenie zaprojektowane przez MSI jest doskonałe, zapewniając dobre temperatury oraz bardzo niski poziom hałasu. Model referencyjny został dosłownie zmieciony z powierzchni ziemi - różnica to ponad 10 °C oraz 10 dBA. Natomiast pobór prądu jest wysoki, co wynika z podniesionego limitu mocy (ang. power limit), tak więc tutaj warto się zastanowić nad obniżeniem go z powrotem do poziomu przewidzianego przez AMD, gdyż krok ten nie zapewnia spektakularnego wzrostu osiągów.

Podsumowanie

Reklama

Zaczynając od wydajności, testowana MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X jest około 3,8% szybsza od wariantu referencyjnego, zatem przewaga nie jest duża. Ale podobnie sytuacja wygląda dla autorskich GeForce RTX 2070 SUPER, co wynika z faktu, że najnowsze serie GPU obu producentów już na wstępie są dość mocno wyżyłowane. Na dużą pochwałę zasługują na to temperatury oraz poziom hałasu, które nie odstają od najlepszych jakościowo konstrukcji z zielonego obozu. Tym samym firma MSI pokazała, że jak najbardziej da się okiełznać Naviego bez uciekania się do chłodzenia cieczą. Powiemy więcej - cooler poradził sobie także z OC do 2200/1900 MHz, chociaż oczywiście sensowność takich ustawień jest dyskusyjna, gdyż towarzyszy im kolejny spory skok poboru prądu.

Jeżeli chodzi o kwestie wizualne, to recenzowanej karcie zdecydowanie nie można odmówić dobrego smaku oraz wysokiej jakości wykonania. Płytka usztywniająca ze szczotkowanego aluminium zapewnia ciekawy wygląd, podobnie jak stylowa osłona systemu chłodzenia. W zasadzie jedynym problemem MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X jest, mimo wszystko, bliskość cenowa najtańszych modeli GeForce RTX 2070 SUPER, które są nieco szybsze, a ponadto mają inne zalety. Ale nie zmienia to faktu, że wśród akceleratorów klasy Navi to absolutnie najwyższa półka jakościowa i jak najbardziej warto mieć go na uwadze podczas podejmowania decyzji zakupowych. MSI stanęło na wysokości zadania, dostarczając produkt niemal idealny (przyczepić się można co najwyżej do zużycia energii).

Zapraszamy do sprawdzenia rozszerzonej wersji recenzji na wortalu ITHardware.pl, gdzie znajdziecie więcej wyników, a także bardziej zaawansowane podejście do tematu, którym rozwiejemy (mamy nadzieję) wszelkie potencjalne wątpliwości. Zapraszamy również do komentowania, nasi redaktorzy z chęcią podejmą dyskusję i pomogą w wypadku pytań.

Dowiedz się więcej na temat: MSI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje