QLED 8K Q950T – najlepszy TV do konsol nowej generacji

2020 rok będzie pod kilkoma względami przełomowy dla branży interaktywnej rozrywki, albowiem to właśnie jesienią pojawią się nowe konsole dla graczy.

Nowa generacja konsol do gier będzie wyposażona w zupełnie nowatorskie technologie, które zostaną zaimplementowane graczom. Oba urządzenia zostaną wyposażone w szybkie dyski SSD, a także potężne procesory, karty graficzne  i olbrzymią pamięć RAM. Tym samym naszpikowane najnowszymi technologiami urządzenia będą oferować ogromną moc obliczeniową. Skok technologiczny będzie ogromny.

Nowa konsola = nowy telewizor?

Nie ma wątpliwości, że decydując się na którąś z nadchodzących konsol, trzeba się powoli szykować do zmiany urządzenia wyświetlającego z niej obraz. Standardowe Full HD może nie być wystarczające dla wielu amatorów wirtualnych zmagań. A jako że nowe konsole powinny zapewniać wsparcie dla rozdzielczości 8K i technologii generowania fotorealistycznych obrazów, jaką jest ray-tracing, warto byłoby się zastanowić nad telewizorem, który jest w stanie wykorzystać wszystkie nowinki techniczne nowoczesnych maszyn do grania.

Amatorzy filmów powinni też pamiętać, że oba urządzenia wyposażone zostaną w napędy optyczne 4K UHD Blu-ray, więc duet nowa konsola plus porządny TV będzie stanowić gwarancję rozrywki i kina w najwyższej możliwej jakości.

Samsung na ratunek

Jedną z najciekawszych propozycji telewizorów, których zakup można rozważać pod kątem domowego centrum multimedialnego zarówno do grania, jak i oglądania filmów, stanowi model Samsung QLED 8K Q950T. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej zaawansowanych telewizorów dostępnych na rynku. Jego wnętrze naszpikowane jest najnowszymi technologiami - poniżej poznacie najważniejsze z nich.

Jedną z ciekawszych funkcji QLED 8K Q950T jest złącze HDMI 2.1, co bez wątpienia wpłynie bezpośrednio na płynność działania najbardziej wymagających gier na nowych konsolach. HDMI 2.1 umożliwia m.in. rozgrywkę do rozdzielczości 8K z częstotliwością odświeżania 60Hz, wyświetlanie ruchomego obrazu 4K UHD przy 120 klatkach na sekundę, lepszą jasność i bardziej rzeczywiste kolory czy też idealną synchronizację dźwięku i obrazu.

Bardzo przydatną rzeczą w nowych telewizorach firmy Samsung jest opcja Game Multi View, dzięki której ekran urządzenia może zostać podzielony na dwie części wyświetlające jednocześnie obrazy z zupełnie różnych źródeł, np. z konsoli i smartfona.

Jak ważną cechą dobrego wyświetlacza jest niski input lag, wie chyba każdy gracz. To dzięki małej wartości tego parametru gry działają płynnie i nie obserwujemy opóźnień pomiędzy działaniami na kontrolerze a ich efektem wyświetlanym na ekranie. W modelu QLED 8K Q950T udało się go jeszcze bardziej obniżyć w porównaniu do telewizorów wyprodukowanych w 2019 roku.

Kolejną ważną funkcjonalnością telewizorów Samsung, wprowadzoną już w 2018 roku i stale doskonaloną, jest Automatyczny Tryb Gry. Dzięki niemu telewizor automatycznie wykrywa włączoną konsolę i optymalizuje ustawienia pod kątem idealnego dostosowania do obsługi gier.

Telewizor QLED 8K Q950T dodatkowo posiada funkcje Real Game Enhancer+ oraz Dynamiczny Korektor Czerni. Pierwsza odpowiada za jeszcze bardziej realistyczne wyświetlanie obrazu, a druga dba o świetną widoczność w ciemniejszych scenach.

Warto też wspomnieć o technologii Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS+). Jej efektem jest umieszczenie w QLED TV 8K Q950T aż sześciu głośników w porównaniu do czterech w dotychczasowych modelach. Ma to bardzo duży wpływ na odwzorowanie jeszcze bardziej realistycznych efektów dźwiękowych i muzycznych.

Samsung QLED 8K Q950T gotowy na nowe konsole

Niewątpliwie model QLED 8K Q950T to telewizor z najwyższej półki, który jest gwarancją tego, że będąc w jego posiadaniu, w pełni wykorzystamy kosmiczne możliwości nadchodzących konsol. Samsung od dłuższego czasu robi duży ukłon w stronę graczy, wyposażając swoje urządzenia w opcje i funkcje, które pozwalają się cieszyć grami na najwyższym poziomie, a QLED 8K Q950T jest tego dobitnym dowodem.

Warto też brać pod uwagę modele QLED 4K, takie jak Q80T czy Q70T. One także oferują niski input lag, HDMI 2.1 oraz Automatyczny Tryb Gry i funkcje opisane powyżej. QLED 8K bez wątpienia ma szansę się stać najlepszym przyjacielem każdej konsoli.

 

Materiał powstał we współpracy z Samsung

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy