Żadne urządzenia elektroniczne nie lubią narażania na wysokie temperatury otoczenia. To samo tyczy się sprzętu gamingowego, a przede wszystkim przenośnych konsol, na których możemy grać dosłownie w każdym miejscu na naszej planecie. Nintendo w oparciu o szereg uwag ze strony graczy, postanowiło zareagować jednym konkretnym oświadczeniem na swoich kanałach w mediach społecznościowych.
Japoński profil Nintendo raz jeszcze przypomniał, że "używanie konsoli Nintendo Switch lub Nintendo Switch 2 w gorącym otoczeniu może spowodować nagrzanie się konsoli". W dalszej części producent zarekomendował korzystanie z urządzenia w warunkach od 5 do 35 stopni Celsjusza.
W Japonii przechodzi właśnie fala upałów, nierzadko przekraczających 35 st. Celsjusza w niektórych regionach Kraju Kwitnącej Wiśni. Zachowanie ostrożności podczas użytkowania konsoli na zewnątrz jest wręcz w takich okolicznościach więcej niż wskazane, by uniknąć przykrych konsekwencji: zawieszania się sprzętu czy też doprowadzenie do całkowitego wyłączenia się pod wpływem zbyt wysokich temperatur.
Switch 2 przegrzewa się niezależnie od warunków pogodowych?
Kilka tygodni temu w sieci zrodziły się niepokojące doniesienia ze strony części użytkowników Nintendo Switcha 2. Grupa graczy przyznała, że niektóre gry powodują przegrzewanie się konsoli, wzrost prędkości wentylatorów, a w konsekwencji zawieszanie się urządzenia, czy w skrajnych przypadkach - samoistne wyłączanie się.
Problemy z przegrzewaniem się handhelda pojawiały się podczas gry w tytuły dedykowane Switchowi 2. Wymienia się chociażby Cyberpunka 2077 i Yakuza 0. Sporo osób doświadczyło bolą tej natury na tytułach przeportowanych z oryginalnego Switcha, jak Pokemon Scarlet/Violet czy Splatoon 2 i 3.
Nintendo nie odniosło się wtedy do tej palącej sprawy, więc gracze sami kreowali teorie m.in. o produkcji serii wadliwych egzemplarzy ze strony projektantów.










