Reklama

Natec Lori Plus - kamerki wróciły do łask

​W dzisiejszych czasach bez sensownej kamerki internetowej ani rusz. Lekcje w szkole przez internet, zajęcia na uczelni online, w pracy i biznesie co chwilę konferencje przez Teamsy, Meetsy, Skype'a... Co prawda ze współpracownikami, nauczycielami czy wykładowcami można łączyć się bez transmisji obrazu, ale czasem (a nawet przeważnie) po prostu nie wypada.

Kamerka to obecnie rzecz pierwszej potrzeby. Większość z nas ma ją wbudowaną w laptopach, ale jednak: a) część osób pracuje na komputerach stacjonarnych, b) kamerki w laptopach są często kiepskiej jakości. Dlatego przeważnie lepiej wyposażyć się w dodatkową kamerkę. Tym bardziej, że nie jest to duży wydatek.

Taka na przykład Natec Lori Plus, która trafiła do nas na testy, kosztuje mniej niż 100 złotych. W tej cenie otrzymujemy niewielkie, łatwe w montażu i elegancko wyglądające urządzenie, wyposażone w autofocus oraz rejestrujące obraz w rozdzielczości 1080p. Jest do tego niezwykle proste w montażu. Wystarczy parę sekund, aby przypiąć je na przykład do ramki monitora i połączyć z komputerem za pomocą kabla USB. Cała reszta dzieje się już sama. Nie ma konieczności instalowania sterowników czy konfigurowania czegokolwiek.

Reklama

Kamerkę łączymy z komputerem za pomocą 1,5-metrowego przewodu, zakończonego wtykiem USB 2.0. Urządzenie zapewnia kąt widzenia 65 stopni, co powinno w zupełności wystarczyć praktycznie do wszystkich zastosowań. Obraz rejestrowany jest w 30 klatkach na sekundę - teoretycznie można by w dzisiejszych czasach oczekiwać 60 FPS-ów, ale przypomnijmy, że mówimy o produkcie w cenie poniżej 100 złotych.

Jeśli idzie o jakość wideo, to na pewno nie byłaby ona wystarczająca do nagrywania półprofesjonalnych streamów czy materiałów na YouTube'a, ale też nie takie jest przeznaczenie tej kamerki. Natec Lori Plus to urządzenie stworzone z myślą o prostych zastosowaniach, takich jak łączność ze współpracownikami, partnerami biznesowymi czy grupą w szkole bądź na uczelni. I jako takie sprawdza się świetnie. Lepiej niż większość kamerek wbudowanych w laptopach, z którymi miałem styczność.

Niewątpliwym plusem Natec Lori Plus jest wbudowany mikrofon, który również nie nadaje się do nagrywania poważniejszych materiałów, ale do zwykłej komunikacji w zupełności wystarczy. Przekazuje nasz głos w sposób czysty, pozbawiony głośniejszych szumów. A najważniejsze jest to, że kamerkę można wykorzystać wobec tego wszędzie - nawet w komputerze pozbawionym rejestratora dźwięku. Wystarczy zabrać ją ze sobą i podłączyć.

Natec Lori Plus to bazowa kamerka, która sprawdzi się i jako dodatek do komputera stacjonarnego, i jako lepsza alternatywa dla większości tego typu rozwiązań stosowanych w laptopach. Nie nagracie przy jej użyciu wysokiej jakości materiału wideo, który umieścicie później na YouTubie czy Twitchu. Jej przeznaczeniem jest codzienna komunikacja. I w tej roli sprawdza się wzorowo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy