HIRO MILO - test mikrofonu

Mikrofony dla graczy powinny odznaczać się przede wszystkim dobrą jakością rejestrowanego dźwięku. Jednak te z najwyższej półki kosztują niemało, a co za tym idzie, nie są dostępne dla wszystkich. Od reguły wyłamuje się polski producent HIRO, wypuszczając na rynek swój nowy mikrofon o nazwie MILO.

Profesjonalne mikrofony są naprawdę drogie, a nie każdy myśli o grach na tyle poważnie, aby się w nie zaopatrywać. Tu z pomocą przychodzi HIRO, proponując mikrofon MILO nie tylko w korzystniej cenie, ale również o całkiem interesujących parametrach, który sprawdzi się zarówno w przypadku przeciętnego, sieciowego gracza, a także każdego, kto chciałby pobawić się w streaming.

Jedną z głównych zalet HIRO MILO jest jego czułość (-38 dB ± 3 dB). Nadaje się nie tylko do skutecznej komunikacji z zespołem, ale również do streamowania rozgrywek. Bez problemu zbiera dźwięk nawet w dużych pomieszczeniach, w których oprócz nas są np. inni gracze. Zadowalająco przeszedł test z działającym w sąsiednim pokoju telewizorem - do pozostałych członków grupy nie docierał jego dźwięk, który zredukował zastosowany w MILO odszumiacz. Nie zbierał również dodatkowego stukania w klawisze czy kliknięć myszą.  Urządzenie oferuje szerokie pasmo przenoszenia, dzięki któremu uzyskujemy wysokiej jakości dźwięk.

Reklama

Mikrofon znajduje się na statywie, który możemy ustawić dowolnie, zgodnie z naszymi predyspozycjami. Ze względu na wymuszoną odległość od naszej twarzy sprawuje się znacznie lepiej niż rejestratory przy zestawach słuchawkowych. Pozostali gracze z pewnością nie usłyszą twojego oddechu. Dodatkowo dźwięk zbierany będzie naokoło, więc MILO możesz wykorzystać również do nagrywania z siedzącym nieopodal kolegą.

Statyw opiera się na trzech nóżkach, aby zapewnić jak najlepszą stabilność mikrofonu w trakcie gry. Również przewód jest na tyle długi (1,35 m), aby go odpowiednio ustawić i podłączyć. Po wykonaniu tej czynności nie trzeba martwić się dodatkowymi procesami konfiguracyjnymi czy instalacją sterowników - w urządzeniu uwzględniono funkcję plug & play, co będzie istotne z punktu widzenia nowicjuszy.

HIRO MILO to niskobudżetowy mikrofon (jego cena to niespełna 90 zł), który w swojej kategorii wypada bardzo przyzwoicie. To o wiele lepsze rozwiązanie niż rejestrator z laptopa czy zestawów słuchawkowych. Zbierany przez niego dźwięk nie tylko usprawnia komunikację wewnątrz zespołu, ale również pozwala streamować z zachowaniem naprawdę niezłej jakości dźwięku. Jeśli od dawna zastanawiałeś się nad zakupem mikrofonu, ale nie wiedziałeś, czy naprawdę będzie ci potrzebny, sugerujemy zakup takiego urządzenia, jak HIRO MILO. Nie ryzykujesz wiele, a prawdopodobnie będziesz w 100% zadowolony.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hiro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy