Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Creative Pebble - test głośników

​Wyjątkowa stylistyka i jeszcze lepsza jakość dźwięku - tak najprościej można streścić odczucia po testach głośników komputerowych Pebble, wypuszczonych na rynek przez Creative. To niewielkie urządzenie będzie znakomitym codziennym towarzyszem. Zwłaszcza dla użytkowników laptopów i osób, które nie potrafią - albo nie mogą - usiedzieć długo w jednym miejscu.

Swój nietypowy design głośniki zawdzięczają japońskiemu ogrodowi zen, którego kamienie stały się inspiracją dla ich kulistego kształtu. Subtelne wykończenie idealnie wpisuje się jako dodatek do nowoczesnego lub minimalistycznego wnętrza. Nabywca może wybierać między czarnym i białym modelem (obydwa prezentują się świetnie). Co ważne, głośniki nie tylko dobrze wyglądają, ale także powinny długo służyć. Zostały wykonane z solidnych materiałów. Obudowa nie trzeszczy ani nic w niej nie lata, jak jak to często bywa w przypadku wielu budżetowych odpowiedników.

Reklama

Informacja szczególnie ważna dla osób, które często się przemieszczają - Creative Pebble są bardzo lekkie. Mogą być świetną alternatywą dla głośników zamontowanych fabrycznie w laptopach (ich jakość zazwyczaj nie rzuca na kolana). Co ważne, producent zrezygnował z wyposażenie ich w zasilanie zewnętrzne. Urządzenie wystarczy podłączyć do komputera przy pomocy kabla USB (oraz minijacka, przez który przekazywany jest dźwięk), aby zaczęły działać.

W głośnikach wykorzystano dwie membrany - tylna jest skoncentrowana bezpośrednio na basach, a przednia uwalnia wyższe tony. Pod tą przednią znajdziesz również włącznik w formie pokrętła, przy pomocy którego możesz od razu regulować głośność. Dodatkowym plusem jest gumowa nakładka, zapobiegająca ślizganiu się urządzenia. Na pierwszy rzut oka może wydawać się zbędna, ale wystarczy uruchomić Pebble, aby po kilku chwilach przekonać się, jak dużą moc posiadają. Głośniki są bardzo lekkie, więc pozbawione dodatkowego oporu przy wartości 4,4 W "tańczyłyby" po całym biurku.

Mimo niewielkich rozmiarów, urządzenie generuje dźwięk zbalansowany, o głębokim i zaskakująco czystym brzmieniu. Co prawda, pasmo przenoszenia jest stosunkowo wąskie (100Hz - 17kHz), ale przy codziennym użytkowaniu wartość ta jest całkowicie wystarczająca. Zadowoleni będą również gracze - w wykonaniu głośników dobrze wypadły nawet bardzo rozwinięte ścieżki dźwiękowe np. z trzeciej części Wiedźmina. Bez obaw korzystać z nich można również do słuchania ulubionych kawałków i oglądania filmów.

Głośniki zdecydowanie biją na głowę większość konkurentów z tej samej półki cenowej. Ich niewielki kształt ułatwia transport oraz znalezienie im miejsca nawet na najbardziej zapełnionym biurku. Za zaledwie 100 zł otrzymujemy sprzęt wykonany z solidnych materiałów, ciekawy wizualnie i równocześnie gwarantujący dźwięk na naprawdę dobrym poziomie. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem głośników do laptopa, Creative Pebble będą doskonałą opcją.

Dowiedz się więcej na temat: Creative

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje