Reklama

PlayStation 4

PlayStation 4 i magiczny przycisk "share" na padzie

Konsola Sony PlayStation 4 gwarantuje nie tylko świetną zabawę z grami, ale również możliwość dzielenia się wrażeniami z przyjaciółmi. Wszystko za sprawą jednego przycisku umieszczonego na nowym padzie Dual Shock4.

Publikowanie fragmentów rozgrywki zwykle wiąże się z koniecznością stosowania specjalnego oprogramowania i żmudnym procesem uploadowania materiałów np. na serwisy społecznościowe. Dzięki nowej konsoli Sony można o tym zapomnieć, ponieważ wysłanie na Facebooka zrzutu z ekranu lub 15-munutowego filmu z gry, sprowadza się do kilku bajecznie prostych czynności. Resztę wykona za nas konsola.

Zrzuty z ekranu

W trakcie rozgrywki dzieje się wiele wyjątkowych rzeczy, które chce się uwiecznić i pokazać przyjaciołom - na przykład miejsca z cennymi znaleziskami lub przepiękne krajobrazy. Najprostszym sposobem jest zrobienie zrzutu z ekranu, co w przypadku konsoli Sony PlayStation 4 sprowadza się do wciśnięcia przycisku "share" znajdującego się na padzie DualShock4. Po wykonaniu tej czynności gracz wybiera folder, w którym plik zostanie zapisany. Aby wysłać go na serwis społecznościowy - Facebooka lub Twittera - wystarczy nadać nazwę i opis. Pozostałe czynności wykona konsola - automatycznie w tle, bez przerywania rozgrywki. W wolnej chwili można się udać do działu "uploads" i sprawdzić, czy plik został wysłany.

Reklama

Wideo z rozgrywki

Każdemu graczowi zdarzyło się żałować niezapisanych fragmentów szczególnie udanych rozgrywek. Użytkownicy konsoli Sony PlayStation 4 mogą o tym zapomnieć, ponieważ przycisk "share" pozwala zapisać dowolny materiał wideo o długości do 15 minut w dowolnym momencie i udostępnić go na Facebooku. Proces uploadowania pliku odbywa się w tle i nie wiąże się z koniecznością przerywania gry.

Warto zaznaczyć, że powyższe czynności można wykonywać beż żadnego dodatkowego oprogramowania, a sama procedura sprowadza się do wpisania nazwy pliku i opisu.

Transmisja rozgrywki na żywo

W świecie gier coraz modniejsze staje się streamowanie rozgrywki na żywo, a konsola Sony PlayStation 4 sprowadza tę czynność do wciśnięcia jednego przycisku. Gracz musi mieć tylko konto na Twitchu lub Ustreamie, a wtedy wszystkie jego działania są na bieżąco wysyłane do sieci. O możliwości oglądania takiej transmisji można powiadomić znajomych przez Facebooka lub wysyłając im link. Natomiast osoby obserwujące poczynania gracza mogą rozpocząć własną zabawę w ten sam tytuł. Wystarczy jedno kliknięcie w odpowiednią opcję na ekranie z transmisją.

Konsola Sony PlayStation 4 jest pierwszym urządzeniem , które umożliwia transmitowanie rozgrywki w tak prosty sposób - bez dodatkowych urządzeń i oprogramowania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje