Reklama

PlayStation 4

PlayStation 4: Bardzo dobre wyniki sprzedaży

Zeszłotygodniowa premiera konsoli Sony w Europie i Ameryce Południowej pozwoliła pokonać kolejny kamień milowy w sprzedaży urządzenia. Okazuje się, że do tej pory na całym świecie konsolę nabyło już ponad 2,1 mln osób.

Patrząc na poprzednie dane sprzedażowe, które mówiły o milionie sprzedanych egzemplarzy w Ameryce Północnej, łatwo wywnioskować, że mieszkańcy Europy i Ameryki Północnej zakupili łącznie od 29 listopada ponad 1,1 mln konsol.

Tym samym ustanowiono nowy rekord w historii marki PlayStation - jeszcze żadna konsola Sony nie sprzedawała się tak szybko. Wynik z pewnością byłby bardziej imponujący, gdyby od strony logistycznej zapewniono większe dostawy sprzętu na czas premiery. Generalnie nakłady startowe zostały wyprzedane w oka mgnieniu i potencjalni nabywcy w wielu rejonach muszą czekać na kolejne dostawy PS4.

Reklama

Analitycy spodziewają się, że aktualnie Sony jest w stanie dostarczać około milion konsol miesięcznie i spodziewają się, że połowa z tego będzie trafiać na rynek północnoamerykański.

Jeśli te dane potwierdziłyby się i dynamika sprzedaży utrzymywałaby się na dotychczasowym poziomie, pod koniec stycznia w rękach klientów znalazłoby się od 4 do 5 mln konsol PlayStation 4.

Z kolei 22 lutego 2014 PS4 zadebiutuje na swoim rodzimym rynku, czyli w Japonii, gdzie jej sukces jest niemal gwarantowany. Jeśli moce produkcyjne PS4 zostaną przy okazji nieco zwiększone to spokojnie można więc zakładać, że do końca marca 2014 roku w rękach konsumentów może się znaleźć nawet 10 mln konsol firmy Sony.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy