Reklama

PlayStation 4

Final Fantasy XIV: Wiemy, kiedy pojawi się na PS4

Final Fantasy to seria, której nie trzeba nikomu przedstawiać. FFXIV ma być jedną z tych gier na PS4, która skłaniać ma właśnie do wyboru nowego systemu Sony, ponieważ gra pojawi się wyłącznie na tej konsoli.

Final Fantasy XIV: A Real Reborn dostępna jest już na konsolach PlayStation 3 i komputerach PC. Ostatnio gra otrzymała nagrodę specjalną przyznawaną przez PlayStation Awards wybitnym tytułom w historii marki PlayStation.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że beta testy gry rozpoczną się 22 lutego 2014. Data nie jest przypadkowa, ponieważ będzie to dzień premiery konsoli w Japonii. Pełna wersja ma być dostępna w kwietniu 2014 roku.

Użytkownicy Final Fantasy XIV: A Realm Reborn w wersji na PS3 mogli za darmo przesiąść się na edycję PS4. Tyle tylko, że nie będą już mogli wrócić do wydania na poprzednią konsolę - prawo do logowania zostanie przypisane tylko do wersji na PS4. Właśnie pod tym warunkiem developerzy byli w stanie zaoferować graczom darmową wymianę produkcji.

Reklama

Sieciówka w wersji na next-gena Sony będzie działać w rozdzielczości Full HD i obsługiwać będzie sterowanie klawiaturą i myszą oraz DualShockiem 4. Panel dotykowy w tym ostatnim pełnić ma rolę touchpada znanego z laptopów.

Jeden z uczestników PlayStation Awards 2013 zdołał nagrać fragment rozgrywki z nowej wersji. Niestety, jakość odtwarzanego filmu nie jest wysoka, ale możecie na nim zobaczyć m.in. w jaki sposób rozgrywka będzie przenoszona z ekranu PS4 na przenośną konsolę PlayStation Vita.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy