Na profilu X PlayStation pojawił się właśnie krótki wpis informujący o tym, że od 20 maja 2026 roku ceny PS Plusa, popularnej subskrypcji Sony, zostaną podniesione:
Od 20 maja ceny PlayStation Plus dla nowych klientów wzrosną w wybranych regionach. Ze względu na utrzymujące się warunki rynkowe ceny abonamentów będą zaczynać się od 10,99 USD / 9,99 EUR / 7,99 GBP za subskrypcję 1-miesięczną oraz 27,99 USD / 27,99 EUR / 21,99 GBP za subskrypcję 3-miesięczną. Zmiana cen nie dotyczy obecnych subskrybentów (z wyjątkiem Turcji i Indii), chyba że ich obecna subskrypcja zostanie zmieniona lub wygaśnie.
Nie znamy jeszcze niestety dokładnych cen PlayStation Plus w Polsce według nowego cennika. Na ten moment abonament na miesiąc kosztuje 37 złotych, a za bardziej opłacalną wersję na trzy miesiące trzeba zapłacić 100 złotych. Sugerując się wskazanymi w zagranicznych walutach cenami, już za kilka dni PS Plus za miesiąc może kosztować ok. 42 zł, a na 3 miesiące - ok. 118 zł.
Co istotne, podwyżka cen nie obejmie aktualnych subskrybentów PlayStation Plus. Jeżeli teraz macie wykupioną usługę i nie anulujecie abonamentu, cały czas będziecie płacić dotychczasową kwotę. Podwyżka dotyczy wyłącznie klientów nowych (z wyjątkiem Turcji i Indii), co wyraźnie zaznacza w swoim wpisie PlayStation.
Pierwszy odzew graczy na razie nie należy do najlepszych. Trudno dziwić się negatywnym komentarzom, skoro Sony za powód podaje "utrzymujące się warunki rynkowe" i nie zapowiada niczego, co zrekompensowałoby wyższe ceny. Usługa będzie stała na tym samym poziomie, a ceny będą większe. Wielu graczy niezmiennie frustruje również fakt, że abonament jest wymagany do gry online. Duża grupa posiadaczy konsol PlayStation co miesiąc opłaca Plusa nie po to, aby ogrywać udostępniane w ramach abonamentu produkcje, tylko żeby móc cieszyć się wszystkimi funkcjonalnościami gier live-service.












