Reklama

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch otrzymał funkcję cross-save. Posiadacze PS4 i Xbox One mogą o niej zapomnieć

​Najnowszy update do Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switch wnosi nie tylko wizualne ulepszenia, ale także funkcję cross-play, która pozwala posiadaczom konsoli na korzystanie z zapisów gry z komputerów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na Nintendo Switch dostał dość sporą aktualizację o numerze 3.6 wnoszącą interesujące nowości. Przede wszystkim znaczącej poprawy doczekała się oprawa graficzna, która według opinii odstawała od wydań gry dostępnych na pozostałych platformach czemu akurat nie należy się specjalnie dziwić, ponieważ konsola japońskiego giganta nie jest aż tak zaawansowana technicznie, jak lepsze komputery.

Za sprawą zastosowania szeregu opcji graficznych przygody Geralta na Switcha wyglądają naprawdę efektownie, zaś odpowiednie porównanie zobaczycie, chociażby na udostępnionym filmiku.

Reklama

To jednak nie wszystko bowiem kolejna równie istotna nowość to funkcja cross-save, a więc nic innego, jak pełna interakcja zapisów produkcji z PC na Nintendo Switch. W praktyce, jeśli mamy Wiedźmina 3: Dziki Gon na GOG lub Steam będziemy mogli powiązać swoje konta z grą na konsoli japońskiego przedsiębiorstwa i ogrywać tę samą przygodę na różnym sprzęcie. Chociaż w tym przypadku zgodnie z dostępną informacją koniecznie jest posiadanie dwóch kopii produkcji CD Projekt RED.

Niestety polskie studio nie zamierza rozszerzać tej opcji o następne urządzenia w postaci PlayStation 4 oraz Xbox One więc ich posiadacze nie będą mogli wymieniać się plikami zapisów. Według rzecznika studia cross-save stworzono specjalnie z myślą o Switch i tak też pozostanie. Przed premierą Wiedźmina 3: Dziki Gon na urządzeniu Nintendo niektórzy dziwili się powstawaniu takowego portu ze względu na ograniczenia Switcha, aczkolwiek ich obawy okazały się zbędne.

Co ciekawe przez pewien czas sam sprzęt przez pewną część deweloperów również był traktowany po macoszemu w konsekwencji nie widzieli oni większego sensu robić na niego gier. Jednak zgodnie z ostatnimi danymi Switch odnotował rekordową sprzedaż i w ciągu trzech miesięcy sprzedano 11 mln egzemplarzy konsoli, z kolei łączna ilość od momentu debiutu wynosi 52 mln sztuk. Przykładowo zgodnie z szacunkami Microsoft sprzedał 47 milionów egzemplarzy Xbox One.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama