Reklama

Subnautica: Below Zero wprowadza pojazd lądowy

​Rozbudowane, samodzielne rozszerzenie Below Zero do popularnej produkcji Subnautica pozwola zwiedzać nie tylko podmorskie, lodowane głębiny, ale także - w większym stopniu - wybrać się na powierzchnię. Znajdzie się nawet pojazd, służący do sprawnego przemieszczania się - Snowfox.

Nowy środek transportu prezentuje poniższy materiał wideo, koncentrujący się na wprowadzanych nowościach. Jest też rzut oka na sporo pod- i nadwodnych kreatur, budowli i innych konstrukcji, które zbudujemy w rozszerzeniu Below Zero. O ile oczywiście pozyskamy najpierw odpowiednie surowce.

Jak sugeruje sama nazwa, w rozszerzeniu zwiedzamy jeszcze bardziej nieprzystępne głębiny, z zimnymi wodami, hipotermią, nowymi przedmiotami oraz istotami. Dodatek jest obecnie dostępny wyłącznie na PC, ale można spodziewać się, że trafi później także na konsole - tak jak "podstawka".

Reklama

Całość określana jest jako kolejny rozdział w opowieści pod nazwą Subnautica, ponieważ akcja Below Zero toczy się w rok po wydarzeniach z podstawowej kampanii. Zaczynamy w tajemniczej placówce badawczej, opuszczonej przez kosmitów właśnie w arktycznym rejonie planety 4546B.

Rozszerzenie zmienia nieco sytuację w porównaniu z "podstawką", ponieważ nad naszymi głowami - gdzieś w kosmosie - dryfuje stacja kosmiczna Vesper, która regularnie przysyła na powierzchnię zapasy i odbiera wysyłane przez nas próbki, ale zapewnia także kolejne zadania do wykonania.

Co interesujące, eksplorujemy już nie tylko podwodne lokacje, ponieważ twórcy przygotowali tym razem także całkiem naziemne atrakcje do zwiedzenia: zaśnieżone szczyty górskie rodem ze Skyrima, lodowe jaskinie czy też doliny pełne niebezpiecznych gejzerów do ominięcia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje