Steam właśnie usunął ze swojego sklepu tysiące gier

​Wygląda na to, że Valve bardzo poważnie podeszło do kwestii przedświątecznych porządków i przeprowadziło w swoim sklepie prawdziwe czystki.

Jak donosi jeden z użytkowników Reddita, skrywający się za nickiem thomasthe1st, Valve jest właśnie w środku ogromnych porządków w sklepie Steam i robi na swoich cyfrowych półkach miejsce dla nowych produkcji. W związku z tym z platformy zniknęło już mnóstwo starszych gier i dosłownie co chwilę żegnają się kolejne - na ten moment czystki objęły ponad 2,5 tysiąca tytułów, ale mamy dziwne wrażenie, że za większością niewielu użytkowników będzie tęsknić.

Wcześniej Valve regularnie usuwało ze swojego sklepu mniej popularne albo po prostu słabe gry, ale najczęściej mówiliśmy o małych grupach co miesiąc, ewentualnie co tydzień, ale na taką skalę szeregi dostępnych na Steam produkcji nie były weryfikowane jeszcze nigdy. Pomysł ten nie wziął się jednak znikąd, bo Valve od lat było proszone o dokładniejsze moderowanie swojego sklepu i ustalenie konkretnych zasad w nim obowiązujących, żeby uniknąć zaśmiecania go przez bezwartościowe tytuły.

Reklama

Wygląda więc na to, że producent w końcu zrobił krok w dobrą stronę i to nie tylko w tej kwestii, bo przypominamy, że po blisko dekadzie milczenia, Valve zapowiedziało nowy tytuł w popularnym uniwersum Half-Life. Po pierwszej, dość enigmatycznej zapowiedzi, wiele osób liczyło na wyczekiwaną od lat “trójkę", ale ostatecznie tak się nie stało i musimy zadowolić się dedykowanym wirtualnej rzeczywistości Half-Life: Alyx, które trafi na półki w marcu przyszłego roku. I choć pojawiają się tu pewne wątpliwości związane z koniecznością posiadania headsetu VR, to zwiastuny gry wyglądają fenomenalnie i dają nadzieję na dużo dobrej zabawy.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama