Steam Deck 2 nie pojawi się na rynku zbyt prędko. Producenci wyjaśniają

Steam Deck to konsola, która wygenerowała całkiem sporo zamieszania w branży gier. Urządzenie cieszy się coraz większą popularnością i stale znajduje się w czołówce najlepiej sprzedawanych produktów Valve. Niektórzy zastanawiają się, kiedy na rynku ujrzymy next-genową wersję w postaci Steam Decka 2.

Do tego ostatniego jednak nieprędka droga. Ponad pół roku temu jeden z inżynierów Valve, Lawrence Yang, ujawnił w rozmowie z redakcją Rock Paper Shotgun, że Steam Deck 2 nie trafi na sklepowe półki przynajmniej przez kilka lat.

Wydaje się, że właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie tych słów przez Pierre-Loup Griffaisa, jednego z twórców Steam Decka. Producent określił obecne urządzenie w wywiadzie z The Verge, jako w pełni wystarczające pod względem wydajnościowym przez jeszcze minimum kilka lat.

Reklama

Griffais wyjaśnił również, że ewentualne wydanie na rynek Steam Decka 2 wiązać musiałoby się z podniesieniem wydajności konsoli przy jednoczesnym braku wpływu skoku wydajności na ukrócenie żywotności baterii.

Patrząc na fakt, że Steam Deck trafił na sklepowe półki półtora roku temu, a w praktyce handheld jest powszechnie i łatwo dostępny do kupienia tak naprawdę od dosyć niedawna, to Steam Deck 2 jako next-genowa przenośna konsola raczej nie pojawi się przed 2025 rokiem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam Deck | Valve
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy