Scenariusz ekranizacji Metal Gear Solid napisze twórca fabuły Jurassic World

Firma Sony przymierza się do stworzenia filmu na podstawie serii Metal Gear Solid. W sieci pojawiły się informacje, z których wynika, że projekt ma nowego scenarzystę.

Redakcja serwisu Variety - jednego z uznanych portali w branży - twierdzi, że w prace nad najnowszą wersją fabuły ekranizacji wydawanego przez Konami cyklu gier zaangażowany jest Derek Connolly. Mężczyzna ma na swoim koncie między innymi historię do "Jurassic World" z 2015 roku.

Nie jest to jednak pierwszy scenarzysta filmu na bazie serii Metal Gear Solid. W przeszłości za tak zwany skrypt miał odpowiadać niejaki Jay Basu, który na swoim koncie ma między innymi osadzony w konwencji science-fiction horror "Strefa X 2".

Producentem obrazu jest Avi Arad, zaś reżyserem - przynajmniej póki co - Jordan Vogt-Roberts. Ten ostatni współpracował już wcześniej z Connollym nad projektem "Kong: Wyspa Czaszki", który ujrzał światło dzienne w lutym tego roku.

Reklama

Jak nietrudno się domyślić, obsada powstającej ekranizacji jest na razie nieznana. Tajemnicą pozostaje również chociażby przybliżona data premiery. Pozostaje czekać na dalsze informacje i mieć nadzieję, że nie dojdzie już do zmian na stanowisku scenarzysty.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Metal Gear Solid
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy