Reklama

Prey i Jotun: Valhalla Edition są do odebrania za darmo w Epic Games Store

Epic Games Store praktycznie od momentu swojego powstania prowadzi bardzo aktywną (i drogą dla firmy) kampanię przyciągania nowych użytkowników. Jej centralnym punktem jest rozdawnictwo gier - w tym tygodniu padło na dwa uznane tytuły, a mianowicie bezpłatnie dostępny jest Prey i Jotun: Valhalla Edition.

Jotun i Prey można bezpłatnie przypisać do konta do 19 maja

Prey i Jotun: Valhalla Edition są dostępne za darmo w Epic Games Store od 12 maja do 19 maja 2022. Jeśli ktoś w tym okresie przypisze te gry do swojego konta (za pomocą przeglądarki lub aplikacji), zachowa ją bezpłatnie już na zawsze. W zeszłym tygodniu bezpłatnie można było odebrać Terraforming Mars - nie da się ukryć, że tym razem postawiono na głośniejsze tytuły.

Reklama

Pierwszy z nich, Prey, to pierwszoosobowa strzelanka z 2017 stworzona przez Arkane Studios, deweloperów znanych najbardziej z serii Dishonored. Akcja rozgrywa się na stacji kosmicznej, na której za pomocą różnych nagrań, dokumentów i innych tego typu elementów gracz odkrywa naprawdę ciekawą i zakręconą historię.

Na tę chwilę jego łączna nota na Metacriticu (dla wersji na komputery osobiste) to 82/100 od krytyków i 8.2/10 od graczy, jest więc co najmniej dobrze.

Jotun: Valhalla Edition to z kolei nieco starszy (wydany w 2015 roku) "indyk", a dokładniej mówiąc: zręcznościowa gra akcji z wpadającą w oko grafiką. Jak sama nazwa wskazuje, Jotun jest bardzo mocno zakorzeniony w mitologii nordyckiej. Wersja na PC zebrała na Metacriticu niezłe oceny od krytyków (79/100), a także od graczy (7/10).

Epic Games Store chętnie rozdaje znane tytuły

Epic udostępnił za darmo swoim użytkownikom już niejeden tytuł AAA, chociaż z reguły nie są to gry zupełnie świeże, a tytuły co najmniej kilkuletnie. Jako ciekawostkę można dodać, że firma płaci twórcom gier stałą stawkę za możliwość rozdawania ich dzieł - opłata nie jest naliczana od ilości przypisań do konta.

Inaczej mówiąc, nie ma znaczenia, czy grę zgarnie bezpłatnie 10 000 czy 100 000 graczy. Epic Games Store będzie kosztować to tyle samo. Nie są to wbrew pozorom stawki powalające (np. za możliwość rozdania trylogii gier o Batmanie Epic zapłacił zaledwie 1,5 miliona dolarów).

Swego czasu Epic Games Store rozdawał GTA V Premium Edition za darmo, na ostatniego Sylwestra podarował zaś graczom Tomb Raidera. Oczywiście, nie każdy tydzień obfituje w równie znane tytuły, ale od czasu do czasu pojawiają się prawdziwe perełki (zresztą również wśród bardziej niszowych “darmówek" można znaleźć wiele dobrego).

To co - lecicie już do sklepu Epica przypisać Preya (i Jotuna)? A może już macie te tytuły? Koniecznie podzielcie się swoimi odczuciami na temat nowych “darmówek" w komentarzach!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy